Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zobacz zwiastun kręconej w Olsztynie komedii sensacyjnej

Michał Koterski w filmie „Krime Story. Love story”

„Krime Story. Love story” to komedia gangsterska twórców filmu „Proceder”. W obsadzie filmu Michała i Wojciecha Węgrzynów Michał Koterski, Małgorzata Kożuchowska i Jan Frycz.

Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami została opisana w książce rapera Marcina „Kali” Gutkowskiego. Miasto gniewu, a w nim dzielnica, w której nikt nie ma lekko. Dwóch przyjaciół (Krime i Wajcha) dostają propozycję nie do odrzucenia – zarobienia naprawdę dużych pieniędzy. Planują, że będzie to ich ostatni nielegalny „skok”, który ustawi ich już na całe życie. „Życie” jednak napisze dla nich zupełnie inny scenariusz. Człowiek, na którego dostają zlecenie okaże się ojcem dziewczyny, dla której główny bohater kompletnie straci głowę. Miłość skomplikuje wszystko i nawet taki facet jak Krime, którego nie usidliła wcześniej żadna kobieta, będzie musiał wybrać co jest dla niego najcenniejsze i najważniejsze w życiu.

Kulisy powstania filmu wspomina producent Heatcliff Janusz Iwanowski: „Czytając książkę „Krime Story” dzwoniłem wiele razy do Kaliego, żeby zapytać go, czy naprawdę takie sytuacje, które w niej opisał, miały miejsce. Nie chciało mi się w to wierzyć, że dzieci z szanowanych rodzin żyją w taki sposób. Kali powiedział, że opisał prawdziwą historię, która do tej pory nie została rozwikłania ani przez policję, ani przez żadne inne służby.Kali powiedział, że opisał prawdziwą historię, która do tej pory nie została rozwikłania ani przez policję, ani przez żadne inne służby”.

Film braci Węgrzyn, którzy wcześniej nakręcili „Proceder”, a w lutym do kin wchodzi ich „Gierek” był kręcony m.in na ulicach Olsztyna, co widzimy już w zwiastunie. W obsadzie: Wiktoria Gąsiewska, Cezary Łukaszewicz, Michał Koterski, Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Kożuchowska, Piotr Witkowski, Gabriela Muskała, Jan Frycz, Cezary Żak oraz raper Vienio.

Film w kinach od 18 lutego

 

Autor: Ł.A/mat.prasowe/Global Studio
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kultura, sztuka, Michał Koterski, Krime Story
Rozdano Złote Globy. Wśród zwycięzców Campion, Spielberg i „Sukcesja”

Film "Psie pazury" Jane Campion otrzymał w nocy z niedzieli na poniedziałek Złoty Glob dla najlepszego dramatu. W kategorii najlepsza komedia lub musical zwyciężył "West Side...

Zamknij
RadioOlsztynTV