Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zobacz jak mieszkańcy Warmii i Mazur przywitają 2015 rok!

Fot. na licencji pixabay

Koncerty, fajerwerki i zabawa do białego rana – to tylko niektóre sposoby przywitania Nowego Roku. Sprawdź, jakie atrakcje czekają w Twoim mieście!

……………………………………………………..

Dobre Miasto
Fajerwerki będą główną atrakcją tegorocznego Sylwestra w Dobrym Mieście. Noworoczna zabawa odbędzie się na Przedmurzu przy ul.Sowińskiego. O atrakcjach mówi dyrektor domu kultury w Dobrym Mieście, Andrzej Fabisiak.

00:00 / 00:00

Sylwestrowa zabawa rozpocznie się o godz. 23, a 1 stycznia o godz. 13 odbędzie się noworoczna kąpiel morsów w strojach karnawałowych.

………………………………………………………

Elbląg

W tym roku Elbląska Noc Sylwestrowa odbędzie się na Placu Katedralnym na Starym Mieście. Impreza rozpocznie się o godzinie 23.30 Dyskoteką pod gwiazdami. Mieszkańców Elbląga rozgrzewać będzie muzyka mechaniczna puszczana z płyty. Miejski Sylwester zapowiada się więc wyjątkowo skromnie. Jest to spowodowane trudną sytuacją finansową miasta – tłumaczy Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

00:00 / 00:00

Przed północą na scenie pojawi się prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, który złoży wszystkim mieszkańcom noworoczne życzenia. O północy rozpocznie się 10-minutowy pokaz sztucznych ogni. Po nim zaplanowano kolejną dawkę muzyki. Miejski Sylwester zakończy się pół godziny po północy.

……………………………………………………..

Giżycko
Military Band będzie w tym roku gwiazdą sylwestrowej zabawy w Giżycku. Jak mówi Dorota Łabuz, dyrektor giżyckiego centrum kultury mówi, że w tym roku impreza odbędzie się w nowym miejscu

00:00 / 00:00

Koszt zorganizowania sylwestra w Giżycku kosztowało prawie 20 tysięcy złotych.

……………………………………………………..

Fot. na licencji pixabay

Korsze
Urząd miasta przygotował kilka atrakcji. Jak mówi burmistrz, Ryszard Ostrowski, mieszkańcy, jak co roku będą mogli wspólnie świętować Nowy Rok:

00:00 / 00:00

Burmistrz i Urząd Miasta zapraszają wszystkich chętnych do wspólnej zabawy.

……………………………………………………..

Mrągowo
Wszyscy mieszkańcy Mrągowa mogą czuć się zaproszeni na noworoczne spotkanie. Sylwester w Mrągowie odbędzie się tradycyjnie, przed Centrum Kultury i Turystyki. Na mieszkańców czeka jednak coś nowego – twierdzi burmistrz Mrągowa, Otolia Siemieniec.

00:00 / 00:00

Sylwestrowe spotkanie w Mrągowie rozpocznie się od godz. 23.
……………………………………………………..

Olsztyn
W rytmie hitów mijającego roku i… włoskich przebojów mieszkańcy Olsztyna powitają Nowy Rok. Pod ratuszem w stolicy regionu, jak co roku odbędzie się sylwestrowa zabawa. O tym, kto wystąpi na scenie przed olsztyńską publicznością mówi Krzysztof Otoliński, dyrektor wydziału kultury i promocji.

00:00 / 00:00

Sylwestrowa zabawa rozpocznie się o godz. 22 i potrwa do około godz. 1.

……………………………………………………..

Fot. na licencji pixabay

Olsztynek
Olsztynek przywita Nowy Rok w folkowym klimacie. Sylwestrowa zabawa odbędzie się na miejskim rynku. O tym jakie atrakcje czekają na mieszkańców Olsztynka mówi Katarzyna Waluk, dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

00:00 / 00:00

Odbędzie się również ekologiczny konkurs sylwestrowy.

00:00 / 00:00

Sylwestrowa zabawa rozpocznie się o godz. 23 i potrwa trzy godziny. Jej najważniejszym punktem będzie pokaz fajerwerków o północy.

……………………………………………………..

Fot. na licencji pixabay

Orzysz
Lokalny zespół – niespodzianka będzie gwiazdą tegorocznego Sylwestra w Orzyszu. Nowy Rok mieszkańcy powitają w tak zwanym Ogródku Jordanowskim. O atrakcjach mówi Jadwiga Gryncewicz z urzędu miejskiego w Orzyszu.

00:00 / 00:00

Na mieszkańców czeka również wyjątkowy pokaz fajerwerków.

00:00 / 00:00

Sylwester w Orzyszu zakończy się około godz. 1.

……………………………………………………..

Pasym
Mała ilość pieniędzy, jakie mają władze miasta w Pasymiu, nie pozwalają na zorganizowanie sylwestrowej zabawy dla mieszkańców. Burmistrz miasta, Cezary Łachnowski, mówi, że postarają się zapewnić jakąś atrakcję dla mieszkańców z okazji Nowego Roku.

00:00 / 00:00

Burmistrz dodał, że na dużą imprezę w Pasymiu szans jednak nie ma.

……………………………………………………..

Fot. na licencji pixabay

Pisz
W rytmach tanecznej muzyki mieszkańcy Pisza przywitają Nowy Rok. Sylwestrowa zabawa odbędzie się w tym roku na placu Daszyńskiego. O tym jakie atrakcje czekają mieszkańców Pisza mówi Magdalena Szyszkowska z urzędu miasta.

00:00 / 00:00

Sylwestrowa zabawa na placu Daszyńskiego potrwa do około godz. 2 w nocy.

……………………………………………………..

Reszel
Mieszkańcy Reszla, zabawy sylwestrowe będą musieli zorganizować samodzielnie. Władze miasta nie przewidują hucznych imprez i atrakcji z okazji Nowego Roku. Burmistrz miasta, Marek Janiszewski mówi, że Sylwester będzie wyglądał podobnie, jak w ubiegłych latach.

00:00 / 00:00

Muzyka na rynku w Reszlu będzie puszczana od godziny ok. godz. 23 do ok. godz. 1 w nocy.

……………………………………………………..

(kpias/kdym/łw/azyl/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Nowy Rok, impreza, zabawa
Uwaga na fajerwerki!

Fajerwerki są materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie i zgodnie z instrukcją - przypominają policjanci przed końcem roku. W tych dniach rośnie sprzedaż sztucznych ogni....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV