Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znęcali się nad synem. „Matka chciała pozbawić go życia”

W piątek przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Michaliny P. i Michała J. – rodziców dziecka, które doznało ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Pod koniec czerwca 2022 roku, chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Do fizycznego znęcania nad kilkumiesięcznym dzieckiem miało dochodzić od maja do czerwca 2022 r. w jednej z miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim. Według ustaleń prokuratora, czynu tego miała dopuścić się matka dziecka – Michalina P. Stosowana przez oskarżoną przemoc wobec syna sprowadzała się m. in. do szarpania dziecka za ręce i nogi, uderzania go w różne części ciała (także w głowę) oraz przyduszania. Dziecko doznało licznych obrażeń ciała, w tym złamań rąk i nóg, oraz rozległych obrażeń głowy.

Zdaniem prokuratora, „matka usiłowała pozbawić swojego małoletniego syna życia”. Niemowlę pod koniec czerwca 2022 r. zostało przywiezione w stanie ciężkim na odział intensywnej terapii szpitala w Olsztynie. Jego obrażenia zostały zakwalifikowane jako ciężki uszczerbek na zdrowiu pod postacią choroby realnie zagrażającej życiu.

Z kolei Michał J. został oskarżony o zaniechanie opieki nad swoim kilkumiesięcznym synem. W ocenie prokuratora ojciec swoją biernością naraził małoletniego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie pod koniec listopada 2023 roku przesłała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Michalinie P. i Michałowi J. Proces obojga rodziców rozpoczął się dziś (15 marca 2024 r.) przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Sąd na wniosek prokuratora zadecydował, że jawność całej sprawy będzie wyłączona. W jego ocenie jawność rozprawy mogłaby naruszyć ważny interes prywatny małoletniego pokrzywdzonego.

Kolejne terminy rozprawy w sprawie Michaliny P. i Michała J. zostały wyznaczone na 22 i 27 marca oraz 3 i 5 kwietnia 2024 r.

Redakcja: Ł. Sadlak
Źródło: SO w Olsztynie

Więcej w dziecko, niemowle, proces, Sąd Okręgowy w Olsztynie, obrażenia
Awantura i śmierć podczas policyjnej interwencji. Sąd wyznaczył termin kolejnej rozprawy

Przed Sądem Rejonowym w Giżycku toczy się proces policjanta oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci mężczyzny w Wydminach. Środowe, kolejne posiedzenie, nie zakończyło postępowania. Giżycki policjant odpowiada...

Zamknij
RadioOlsztynTV