Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy zwycięzców elbląskiego Biegu Piekarczyka. „Było ciężko, bo pogoda utrudniała”

Bieg Piekarczyka. Fot. M. Stankiewicz

Adrian Przybyła z Iławy zwycięzcą 12. Biegu Piekarczyka w Elblągu. Wygrał w imponującym stylu, prowadząc od startu do mety na 10 kilometrowej trasie biegnącej ulicami miasta.

– Ciężko było, pogoda utrudniała – przyznaje zwycięzca. Adrian Przybyła cieszy się, że zrealizował swój plan, bo w stawce było sporo mocnych rywali. Wśród kobiet najlepsza była Beata Niemyjska, w a grupie mężczyzn 50 plus wygrał Piotr Pobłocki.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Około 800 zawodniczek i zawodników z całej Polski wystartowało w tegorocznym Biegu Piekarczyka ulicami Elbląga. Bieg podzielony był na kategorie wiekowe. Rano na 10-kilometrową trasę ruszyły kobiety i mężczyźni 50 plus, przed południem wystartowali mężczyźni, a a po nich uczestnicy rywalizacji na 5 kilometrów.

Po raz kolejny, w powodu upału, zawody rozegrane były w trudnych warunkach.

Staramy się zapewnić biegaczom maksymalny poziom bezpieczeństwa, czuwa nad tym kilkaset osób. Obstawiony jest każdy metr trasy.  Do tego rozstawiamy sześć kurtyn wodnych. Przy takich temperaturach idziemy na maksa.

– tłumaczył Andrzej Bugajny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu I Rekreacji.

Było też większe niż wcześniej zabezpieczenie medyczne na całej, 5-kilometrowej pętli. Przygotowano karetki i patrole piesze. Trasa prowadził przez centrum miasta, a to wiązało się z utrudnieniami w ruchu drogowym. Część ulic była całkowicie zamknięta, inne tylko fragmentami. W pilnowaniu bezpieczeństwa w tym roku pomagali także żołnierze WOT.

Bieg Piekarczyka. Fot. M. Stankiewicz

Bieg Piekarczyka. Fot. M. Stankiewicz

Bieg Piekarczyka. Fot. M. Stankiewicz

Bieg Piekarczyka. Fot. M. Stankiewicz

Bieg Piekarczyka. Fot. M. Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Najlepsi tancerze z Polski i Europy rywalizują w Elblągu

W Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu trwa taneczny weekend. W pierwszym turnieju prezentują się młodzi tancerze w Mistrzostwach Polski Federacji Tańca Sportowego Dzieci i Juniorów...

Zamknij
RadioOlsztynTV