Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy wyniki kolejnego przesiewowego badania nauczycieli

Fot. PAP

Ponad 3 procent nauczycieli najmłodszych dzieci z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Znane są efekty kolejnego przesiewowego badania nauczycieli w województwie warmińsko-mazurskim.

W pierwszej turze testowani byli nauczyciele przed powrotem klas 1-3 podstawówek do pracy stacjonarnej. Wtedy zakażenia były u 3 procent z nich. Teraz badania przesiewowe zostały powtórzone wśród tych samych osób, dodatkowo zostali włączeni nauczyciele szkół muzycznych – mówi  zastępca wojewódzkiego inspektora sanitarnego Bożena Najda.

00:00 / 00:00

Badania były bezpłatne i dobrowolne. Testom na koronawirusa poddało się 2 141 nauczycieli z całego województwa. 72 osoby otrzymały wynik dodatni, czyli nieco więcej niż w pierwszej fazie badań – 3,4 procent.

Akcję testowania nauczycieli i wychowawców w przedszkolach wsparli terytorialsi 45 batalionu lekkiej piechoty z Olsztyna. Pobrali prawie 1 330 próbek od nauczycieli z całego województwa – powiedziała Radiu Olsztyn szeregowa Sabina Mazurek.

00:00 / 00:00

Testowanie nauczycieli w całej Polsce z tej grupy potrwa do 19 lutego. Dziś ruszyła również kolejna tura rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 dla pozostałych grup nauczycieli, nauczycieli do 65. roku życia oraz nauczycieli akademickich. Potrwa ona do 18 lutego, do końca dnia, chęć zaszczepienia można zgłaszać w swoich placówkach lub uczelniach. W pierwszej kolejności szczepieni byli nauczyciele, którzy prowadzą już zajęcia stacjonarne.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w test, nauczyciele, Bożena Najda
Ruszyły szczepienia nauczycieli. Na Warmii i Mazurach zaszczepionych zostanie ponad 10 tysięcy pedagogów

Pierwsze osoby zostały zaszczepione w szpitalach dziecięcym w Olsztynie i powiatowym w Iławie. Szczepionka AstraZeneca podawana jest w dwóch dawkach. Szczepionka nie musi być zużyta w...

Zamknij
RadioOlsztynTV