Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszyły szczepienia nauczycieli. Na Warmii i Mazurach zaszczepionych zostanie ponad 10 tysięcy pedagogów

Szczepienia nauczycieli. Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Pierwsze osoby zostały zaszczepione w szpitalach dziecięcym w Olsztynie i powiatowym w Iławie. Szczepionka AstraZeneca podawana jest w dwóch dawkach.

Szczepionka nie musi być zużyta w ciągu 5 dni od rozmrożenia, więc pod względem logistycznym cała akcja szczepień powinna pójść sprawnie. Dyrektor Szpitala Dziecięcego Krystyna Piskorz-Ogórek zaznacza, że dziś (12 lutego) zaszczepionych zostanie 100 nauczycieli. W sumie w placówce zostanie zaszczepionych 600 nauczycieli.

Do szczepień zgłosiła się zdecydowana większość uprawnionych nauczycieli, którzy obecnie pracują stacjonarnie. W regionie warmińsko-mazurskim to 10 tysięcy 130 osób. W sumie w cały kraju, na szczepienia zarejestrowało się 268 tysięcy nauczycieli.

Szczepienia są prowadzone w szpitalach węzłowych i w wyznaczonych przez NFZ punktach szczepień. W kolejnych dniach nauczyciele będą szczepieni m.in. w olsztyńskiej poliklinice, szpitalu wojewódzkim w Elblągu i szpitalu w Ostródzie.

Szczepieniem nauczycieli przeciwko COVID-19 zajmuje się między innymi szpital powiatowy w Pasłęku. Placówka kompletuje listy chętnych. Na razie zgłosiły się 223 osoby – mówi prezes szpitala Iwona Chełchowska.

Po otrzymaniu spisu chętnych nauczycieli szpital zamówi szczepionki. W szpitalu powiatowym w Pasłęku szczepieni będą nauczyciele głównie z powiatu elbląskiego.

 

 

Autor: A.Skrago/A.Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, szczepienie, nauczyciele, szczepionka, koronawirus, COVID-19, AstraZeneca
Bliższe Spotkania – 12.02.2021

Koronawirus – bądź bezpieczny, yerba mate oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski....

Zamknij
RadioOlsztynTV