Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy program uroczystości pogrzebowych abp. Edmunda Piszcza

Kuria Archidiecezji Warmińskiej podała program uroczystości pogrzebowych zmarłego 22 marca arcybiskupa seniora Edmunda Piszcza. Uroczystości żałobne rozpoczną się w niedzielę 27 marca br. Pierwszy metropolita warmiński miał 93 lata.

Zgodnie z komunikatem pierwszym punktem dwudniowych uroczystości pogrzebowych będzie wprowadzenie trumny z ciałem zmarłego arcybiskupa do sali w Centrum św. Jakuba przy olsztyńskiej konkatedrze. Będzie to miało miejsce w niedzielę 27 marca o godzinie 9.00.

Następnie do godziny 18.15 będzie można osobiście pożegnać duchownego. O godzinie 18.30 kondukt z ciałem arcybiskupa seniora wyruszy do bazyliki konkatedralnej, gdzie o 19 zostanie odprawiona msza święta żałobna pod przewodnictwem biskupa Janusza Ostrowskiego.

W poniedziałek, 28 marca, uroczystości rozpoczną się o godzinie 9 od jutrzni pogrzebowej, po niej do godziny 11 trwać będzie czuwanie modlitewne, a następnie modlitwa różańcowa w intencji zmarłego.

Centralnym punktem uroczystości będzie msza święta pogrzebowa, której przewodniczyć będzie arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński. Po niej ciało abp. Edmunda Piszcza zostanie złożone w krypcie arcybiskupów warmińskich w podziemiach olsztyńskiej konkatedry.

Redakcja: M. Rutynowski

Zmarł arcybiskup senior Edmund Piszcz

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogrzeb, Archidiecezja Warmińska, uroczystości pogrzebowe
Zbiórki pieniężne i przygotowanie noclegów. Abp Górzyński zachęca do modlitwy i pomocy Ukraińcom

- Kościół modli się o pokój regularnie, ale są sytuacje, gdy ta intencja jest szczególnie ważna - podkreślał arcybiskup Józef Górzyński. Metropolita warmiński przewodniczył mszy w...

Zamknij
RadioOlsztynTV