Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy nowy termin naboru wniosków o granty dla mikro i małych przedsiębiorców

Fot. wmarr.olsztyn.pl

Mikro i mali przedsiębiorcy z województwa warmińsko-mazurskiego, których firmy ucierpiały w wyniku pandemii od 4 do 10 listopada będą mogli składać wnioski o bezzwrotne granty. Poprzedni konkurs unieważniono po licznych protestach, że przedsiębiorcy nie mieli równych szans.

O nowym naborze poinformowała w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego. Wnioski będą przyjmowane od 4 listopada od godz. 8.00  do 10 listopada do godz. 8.00  w wersji elektronicznej za pomocą Generatora Wniosków o grant. Jest to drugi nabór wniosków w programie grantowym. Poprzedni konkurs, który odbył się na początku miesiąca unieważniono. Trwał on nieco ponad 3 minuty i nie wszyscy chętni mogli złożyć wnioski, ponieważ zawiesiła się strona W-MARR, która był a jedną z dwóch możliwych stron do aplikowania.

Anulując konkurs Agencja przyznała, że przedsiębiorcy nie mieli równych szans na aplikowanie o pieniądze. W czasie pierwszego naboru udało się złożyć wnioski ponad 1,5 tys. przedsiębiorców, głównie samozatrudnionych. W sumie do podziału jest blisko 40 mln zł. Minimalna wartość pomocy bezzwrotnej to 23,5 tys. zł w przypadku jednoosobowej działalności, a w przypadku przedsiębiorstwa zatrudniającego 49 pracowników – 164,7 tys. zł .

Do aplikowania o pieniądze uprawnionych jest w regionie blisko 115 tys. przedsiębiorstw.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nabór, przedsiębiorcy, wnioski, Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego, koronawirus
Kolejne rekordy zakażeń koronawirusem w kraju i w regionie

Potwierdzono 21 629 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, natomiast w województwie warmińsko-mazurskim stwierdzono 594 zachorowania - to nowe rekordy dziennych zakażeń zarówno w kraju, jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV