Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy nazwisko nowego prezesa Stomilu Olsztyn

Fot. P. Piekutowski

Arkadiusz Tymiński nowym prezesem Stomilu Olsztyn. Został jedynym członkiem zarządu po rezygnacji Łukasza Puciłowskiego z funkcji prezesa.

W ostatnich tygodniach Rada Nadzorcza była w stałym kontakcie z wiceprezesem klubu. Obie strony postanowiły, że najlepszym wyjściem dla klubu jest przejęcie obowiązków prezesa przez wieloletniego pracownika Stomilu, który jak nikt inny zna sytuację finansową i organizacyjną klubu.

Celami nadrzędnymi wytyczonymi wspólnie i przekazanymi trenerowi oraz sztabowi trenerskiemu są walka o utrzymanie w Fortuna 1 Liga oraz wysoka pozycja w rankingu Pro Junior System.

Arkadiusz Tymiński jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego o specjalizacji finanse przedsiębiorstw i controlling oraz studiów podyplomowych z rachunkowości i podatków na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W klubie, z kilkumiesięczną przerwą, zatrudniony jest od końca 2017 roku. Dotychczas odpowiadał za dział finansowy Stomilu.

Jednocześnie Arkadiusz Tymiński jest obecnie członkiem komisji finansowej w Polskim Związku Piłki Nożnej.  Dotychczasowego wiceprezesa w zakresie bieżącego zarządzania klubem będzie wspomagał inny wieloletni pracownik, prokurent spółki – Michał Czerkawski.

Natomiast nieoficjalne źródła donoszą, że byli zawodnicy Stomilu: obrońca Janusz Bucholc i bramkarz Piotr Skiba otrzymali propozycję powrotu do naszego klubu w roli zawodników, ale ją odrzucili. Z biało-niebieskimi na obozie w Mrągowie trenuje 18-letni pomocnik Legii Warszawa – Jakub Kisiel, który od poprzedniego sezonu znajduje się w kadrze pierwszego zespołu Legii. Zagrał w dwóch spotkaniach w ekstraklasie oraz w dwunastu w trzecioligowych rezerwach.
Autor: K. Piasecka / stomilolsztyn.com
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil Olsztyn, prezes
Nie żyje wieloletni działacz i prezes Jezioraka Iława

W wieku 73 lat zmarł Kazimierz Paluszewski - wieloletni prezes Jezioraka Iława. Od ponad 30 lat był związany z iławskim futbolem. Był sternikiem Jezioraka podczas występów...

Zamknij
RadioOlsztynTV