Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy kandydatów do nagrody prezydenta Elbląga

Widok na elbląski ratusz

Z ponad 30 zgłoszonych kandydatur prezydent Elbląga wybrał dziesięciu, którzy w Wieczór Trzech Króli odbiorą doroczne nagrody prezydenta.

W Teatrze Sewruka, podczas Koncertu Noworocznego Jerzy Wilk przedstawi elblążanom ludzi lub instytucje, które w w minionym roku szczególne zasłużyły się w rozwój miasta – wyjaśnia Joanna Buzderewicz, z departamentu kultury i sportu.

Do poniedziałkowego wieczora nazwiska laureatów pozostaną tajemnicą. Nagrody Prezydenta Elbląga są przyznawane w kategoriach: kultura i sztuka, działalność oświatowa i pedagogiczna, działalność gospodarcza, ochrona środowiska, sport i turystyka, służba zdrowia oraz opieka społeczna. O ich przyznaniu decyduje kapituła, choć ostateczny głos ma prezydent.

Nagrody Prezydenta Elbląga wręczane są od 6 stycznia 1992 roku. Jako pierwsi otrzymali je: dr Aleksandra Gabrysiak – za niezwykłą postawę moralną i niesienie pomocy mieszkańcom Elbląga, Dziecięca Orkiestra Szkoły Muzycznej – za promocję Elbląga w kraju i za granicą oraz piłkarki EB Startu – za zdobycie tytułu Mistrzyń Polski. Przez ponad 20 lat Nagrodami Prezydenta Elbląga uhonorowano ponad 160 osób i instytucji. (mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, nagroda
777 nagród na 777-lecie Elbląga

Rok 2014 jest dla Elbląga rokiem jubileuszu 777-lecia miasta. Z tej okazji planowanych jest wiele imprez i akcji o charakterze rozrywkowym i naukowym. Właśnie rusza specjalny...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV