Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy budżet Elbląga. „Celem jest zmniejszenie długu miasta”

Ze statystyk wynika, że najbardziej zadłużone miasto to Elbląg. Fot. M. Stankiewicz

Projekt budżetu Elbląga wzrósł o 30 mln zł w stosunku do planów złożonych przez prezydenta Radzie Miasta w listopadzie ubiegłego roku. Według poprawek będzie to 680 mln zł, a nie 650 mln zł. Wzrosły planowane dochody, ale niestety też wydatki – głównie na obligatoryjne podwyżki płac w budżetówce i m.in. na droższą gospodarkę odpadami.

Ten budżet ma różnić się od poprzednich autorstwa prezydenta Witolda Wróblewskiego. Nie będzie już tak oszczędny jak minionej kadencji, bo poziom zadłużenia miasta nie jest problemem. To budżet startowy, zaczynający plan finansów na całą kadencję – tłumaczy prezydent Elbląga. Poprawiony projekt budżetu Elbląga zakłada prawie 40 milionową nadwyżkę. Te pieniądze będą przeznaczone na spłatę kredytów  i inwestycje.

Do projektu budżetu przygotowanego przez prezydenta Witolda Wróblewskiego trafiło już wiele inicjatyw przygotowanych przez radnych. To głównie naprawy dróg, budowa chodników i ścieżek rowerowych. Czy zostaną uwzględnione, okaże się podczas głosowania nad budżetem w styczniu.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gospodarka, Elbląg, budżet, projekt
Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią. W trzech porannych wypadkach ranne zostały 3 osoby

Synoptycy wydali ostrzeżenie dla części województwa warmińsko-mazurskiego o marznących opadach deszczu lub mżawki powodujących gołoledź. Dotyczy ono powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, elbląskiego, iławskiego, lidzbarskiego, olsztyńskiego i ostródzkiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV