Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamiona, które powinny zaniepokoić oraz odżywianie dzieci i młodzieży w audycji Na Zdrowie

Fot. Archiwum Radia Olsztyn

Rocznie w kraju diagnozuje się około 3 tys. nowych przypadków czerniaka, z czego około półtora tysiąca wykrywanych jest w stadium zaawansowanym. Szacuje się, że liczba chorych podwaja się co 10 lat.

Czerniak stanowi tylko 6% wszystkich nowotworów skóry, ale aż 80% chorych na czerniaki umiera. Nie musi tak być, bo wczesne wykrycie oznacza jedynie chirurgiczne usunięcie zmiany i wiąże się z regularnymi badaniami kontrolnymi.

Ekspertem audycji jest Ewelina Woźniak – dermatolog, która wyjaśnia między innymi jak ograniczyć ryzyko wystąpienia choroby oraz jakie znamiona powinny zaniepokoić.

W drugiej części rozmawiamy o odżywianiu dzieci i młodzieży oraz o programie edukacyjnym Junior Edu-Żywienie, który ma zwiększać wśród uczniów świadomość w zakresie zdrowych nawyków. Gościem audycji jest dr inż. Ewa Niedźwiecka z Katedry Żywienia Człowieka UWM.

Posłuchaj rozmowy Agnieszki Lipczyńskiej

Audycja Na zdrowie w każdą sobotę o godz. 9.15 w Radiu Olsztyn.

Redakcja: A. Niebojewska za A. Lipczyńska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, czerniak
Dostępność do leczenia najczęstszym problem pacjentów. Na co jeszcze się skarżą?

W ciągu pierwszych 4 miesięcy do biura Rzecznika Praw Pacjenta wpłynęło ponad 30 tysięcy skarg. Rocznie liczba ta przekracza 100 tysięcy. Najczęściej chorzy mają zastrzeżenia związane...

Zamknij
RadioOlsztynTV