DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Znakomity mecz Indykpolu AZS Olsztyn. Skra Bełchatów pokonana!

Indykpol AZS Olsztyn pokonał PGE Skrę Bełchatów 3:1 w meczu 14. kolejki rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki w setach (22:25, 25:15, 27:25, 27:25). Akademicy zagrali jedno z najlepszych, o ile nie najlepsze spotkanie w tym sezonie.

Choć pierwsze akcje środowego spotkania to gra punkt za punkt, to z każdym kolejnym uderzeniem, swoją przewagę powiększali bełchatowianie. Dobrze w ataku radzili sobie Atanasijevic oraz Bieniek. Olsztynianie natomiast psuli zagrywki. Gdy wydawało się, że goście pewnie wygrają tego seta, gospodarze doszli na jeden punkt (17:18). Ostatecznie to jednak PGE Skra była górą – 25:22. Siatkarze Indykpolu AZS ruszyli od początku drugiej partii do ataku i zakończyli set wysoką wygraną 25:15.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Walka trwała punkt za punkt, a w końcówce lepsi ponownie okazali się olsztynianie, wygrywając 27:25. Dobra gra Indykpolu AZS Olsztyn trwała również w czwartej partii  spotkania. Indykpol AZS Olsztyn zwyciężył 27:25, a całe spotkanie 3:1 .

MVP został wybrany Robbert Andringa. Bardzo dobrze zagrał także nasz drugi przyjmujący Bartłomiej Lipiński.

00:00 / 00:00

A mecz w Radomiu z Cerradem Eneą Czarnymi już w sobotę o 20.30. Relacje z tego spotkania na antenie Radia Olsztyn.

Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 3:1 (22:25, 25:15, 27:25, 27:25).

Indykpol AZS Olsztyn: Robert Andringa, Taylor Averill, Karol Butryn, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Joshua Tuaniga – Jakub Hawryluk (libero) – Szymon Jakubiszak, Karol Jankiewicz, Jan Król.

PGE Skra Bełchatów: Aleksandar Atanasijevic, Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Dick Kooy, Grzegorz Łomacz, Lukas Vasina – Kacper Piechocki (libero) – Dawid Gunia, Robert Milczarek, Wiktor Musiał, Jakub Rybicki.

Redakcja: A. Niebojewska za M. Świniarski/indykpolazs.pl

Więcej w siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn
Świetny mecz Akademików. Cuprum Lubin bez szans!

Trzynasta kolejka PlusLigi siatkarzy okazała się szczęśliwa dla zawodników Indykpolu AZS Olsztyn, którzy pewnie pokonali w Iławie Cuprum Lubin 3:0. Akademicy przystąpili do spotkania po porażce w...