Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znaczne dofinansowanie i nowe miejsca pracy. Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna podsumowuje rok

Zarząd WMSSE

37 decyzji o wsparciu, ponad 810 milionów złotych nakładów inwestycyjnych – to bilans 2021 roku w Polskiej Strefie Inwestycji zarządzanej przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną. 2021 był kolejnym rokiem wzrostu nowych inwestycji – podkreślił prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krzysztof Żochowski.

Prezes Krzysztof Żochowski chwali poprzedni rok, ponieważ okazał się on jednym z lepszych od lat.

Trzeba zauważyć, że wydaliśmy największą od kilku lat ilość decyzji przedsiębiorcom. Tych decyzji było 37 i ponad 810 mln złotych nakładów inwestycyjnych deklarowanych przez przedsiębiorców. W porównaniu do roku poprzedniego jest to wzrost o 145 procent. Pozyskaliśmy dwóch dużych przedsiębiorców, którzy zadeklarowali się zainwestować po ok. 200 mln złotych – firma Porta, która będzie inwestowała w Nidzicy i firma Osi, która zainwestuje w Ostródzie.

00:00 / 00:00

Firma Porta produkuje drzwi, a firma Osi zajmuje się przetwórstwem mięsnym.

Krzysztof Żochowski dodał, że z 37 decyzji o wsparciu aż 36 dotyczy firm z kapitałem polskim. Inwestycje przyczyniły się do powstania 214 nowych miejsc pracy, a prawie 2,5 tysiąca stanowisk zostało utrzymanych.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w inwestycje, Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna, wmsse, wsparcie, firmy, podusmowanie, Polska Strefa Inwestycji
Jakie inwestycje drogowe czekają Elbląg w 2022 roku?

Elbląg w tym roku planuje wydać na inwestycje ponad 60 milionów złotych. Duża część tych planów to przedsięwzięcia drogowe. Niestety na remonty i modernizacje pieniędzy zabraknie...

Zamknij
RadioOlsztynTV