Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jakie inwestycje drogowe czekają Elbląg w 2022 roku?

Fot. UM Elbląg

Elbląg w tym roku planuje wydać na inwestycje ponad 60 milionów złotych. Duża część tych planów to przedsięwzięcia drogowe. Niestety na remonty i modernizacje pieniędzy zabraknie – tłumaczą władze miasta.

Opozycja uważa, że to wynik niewykorzystania możliwości wsparcia np. z programów rządowych. W budżecie nie ma pieniędzy nawet na tzw. remonty weekendowe.

Prezydent Witold Wróblewski tłumaczy, że to z powodu mniejszych wpływów do miejskiej kasy – według wyliczeń 43 mln złotych nie weszło do projektu. Nie zgadza się z tym radny Marek Pruszak, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Jego klub zgłosił wiele ulic, które należy potraktować priorytetowo ze względu na bezpieczeństwo i poprawę jakości życia mieszkańców. Wnioski zostały odrzucone, a opozycją zagłosowała przeciwko budżetowi na ten rok. Według wyliczeń ratusza ponad 20 elbląskich ulic musi poczekać na naprawę.

W tym roku m.in. ruszy budowa I etapu ul. Wschodniej, budowa ulicy łączącej Lotniczą z Akacjową, skrzyżowanie ul. Związku Jaszczurczego z al. Grunwaldzką, rozbudowa ul. Sybiraków i ulicy 13. Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, inwestycje, droga, ulica
Karetki pogotowia ugrzęzły w błocie. Potrzebna była pomoc

Gwałtowne ocieplenie i padający od kilku dni deszcz powodują topienie lodu pokrywającego mazurskie jeziora. Jest tak kruchy, że załamuje się nawet pod poduszkowcem mazurskich ratowników. Wiejskie...

Zamknij
RadioOlsztynTV