Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znaczenie przekopu Mierzei Wiślanej dla portu w Elblągu i raport końcowy Komisji śledczej ds. VAT. Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

Monika Modzelewska-Kozioł (PiS) i Jerzy Wcisła (PO-KO). Fot. M.Lewiński

„Jeden na Jednego” – audycja publicystyczna z udziałem polityków opozycji i partii rządzącej. Rozmawiano o propozycjach Prawa i Sprawiedliwości, które padły podczas konwencji w Elblągu oraz raporcie końcowym sejmowej komisji ds. VAT.

Gośćmi Marka Lewińskiego w studiu w Elblągu byli kandydaci w wyborach do parlamentu z okręgu 34, czyli „elbląskiego”.

  • Monika Modzelewska-Kozioł – była radna powiatu braniewskiego, kandydatka PiS w wyborach do Sejmu, numer 5 na liście „elbląskiej”.
  • Jerzy Wcisła – senator Platformy Obywatelskiej ubiegający się o reelekcję z komitetu Koalicja Obywatelska

Port w Elblągu i przekop Mierzei Wiślanej
Za nami dwie duże konwencje Prawa i Sprawiedliwości w województwie warmińsko-mazurskim. Jedna z nich odbyła się w Elblągu. Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił o porcie w Elblągu i przekopie Mierzei Wiślanej. Jego zdaniem, inwestycja ta przyniesie subregionowi elbląskiemu szybki rozwój.

Za pierwszy etap przekopu przez Mierzeję Wiślaną rząd zapłaci o 1/3 więcej, niż planował. Wyłoniony w przetargu inwestor podaje kwotę na poziomie 992 milionów złotych.

Raport końcowy Komisji śledczej ds. VAT
Komisja śledcza ds. VAT przedstawiła Sejmowi raport końcowy i tym samym zakończyła swoje prace. Dokument między innymi rekomenduje postawienie w stan oskarżenia przed Trybunałem Stanu byłych premierów Donalda Tuska i Ewy Kopacz oraz ministrów finansów Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka.

Wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. VAT Kazimierz Smoliński z PiS mówi, że raport z prac komisji śledczej ds. VAT zostanie teraz przekazany do prokuratury. Polityk dodał, że decyzja w sprawie postawienia przed Trybunałem Stanu polityków wskazanych w raporcie będzie należeć do Sejmu przyszłej kadencji. Komisja badała lata 2007-2015. Z raportu wynika, że ówczesne władze nie dopełniły obowiązków w walce z wyłudzeniami podatku VAT.

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

Monika Modzelewska-Kozioł (PiS) i Jerzy Wcisła (PO-KO). Fot. M.Lewiński

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Platforma, Jerzy Wcisła, Koalicja Obywatelska
„Stawiamy na zdrowie i ekologię”. W Elblągu Koalicja Obywatelska zaprezentowała program wyborczy

Zdaniem polityków Koalicji Europejskiej najpierw trzeba zadbać o środowisko, które ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Można to zrobić poprzez zatrzymanie m.in. importu rosyjskiego węgla do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV