Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmieniają swoje osiedla i miasta. „Zwolnieni z Teorii” rozpoczynają kolejną odsłonę akcji

Rusza kolejna odsłona olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. To ogólnopolska akcja, której celem jest realizowanie przez młodzież projektów społecznych.

W najbliższych dniach w szkołach średnich w województwie warmińsko-mazurskim odbędą się spotkania informacyjne, m.in w Olsztynie, Piszu, Elblągu, Bartoszycach, Giżycku i Działdowie.

00:00 / 00:00

Podczas realizacji swoich projektów młodzież uczy się nie tylko pracy zespołowej, ale także rozwiązywania problemów społecznych – wyjaśnia pomysłodawczyni Zwolnionych z Teorii Paulina Bruszewska.

Może to być zorganizowanie koncertu charytatywnego, mogą to być warsztaty, kampania społeczna w mediach społecznościowych. W ubiegłym roku do Olsztyna powędrowała nagroda Srebrnego Wilka – a konkretnie do projektu ” Barwy POLSKOści” i Srebrnego Wilka – do projektu o nazwie „Pszczeli ogród”.

00:00 / 00:00

Do tej pory udział w olimpiadzie wzięło 70 tysięcy młodych ludzi. W sumie zrealizowali oni ponad trzy i pół tysiąca projektów społecznych, które pozytywnie wpłynęły na ich najbliższe otoczenie, osiedle, miasto czy na środowisko.

Autor: I. Malewska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, edukacja
Koronawirus w elbląskich szkołach. Jak wygląda sytuacja?

W czterech szkołach w Elblągu potwierdzone zostały przypadki zakażenia korowirusem. - Kilkudziesięciu uczniów jest na kwarantannie, dla kilku klas oznacza to powrót do nauki zdalnej -...

Zamknij
RadioOlsztynTV