Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiany w zamówieniach publicznych. W Olsztynie eksperci podzielili się doświadczeniami

Fot. A. Skrago

Około 200 osób uczestniczyło w konferencji dotyczącej zamówień publicznych w Olsztynie. Zmiana przepisów wprowadziła wiele nowości, a doświadczenia z ostatnich miesięcy pozwoliły na stworzenie komentarza do nowego prawa, który został przekazany uczestnikom.

– Funkcjonowanie systemu zamówień publicznych jest podstawą transparentnego rozliczania pieniędzy podatników – podkreślał w rozmowie z Radiem Olsztyn wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

To jest obopólne zainteresowanie, zarówno sfery administracji i szeroko rozumianej sfery publicznej. A więc administracji rządowej, samorządowej, wszystkich podmiotów, które w tym uczestniczą, ale także przedsiębiorców, którzy są zainteresowani pozyskiwaniem w ten sposób środków. Zatem to dla nich jest prawo zamówień publicznych w interesie społecznym

00:00 / 00:00

Zmiana prawa wprowadziła dużo nowości, dlatego przygotowaliśmy komentarz do tych przepisów – mówi z kolei wiceprezes Urzędu Zamówień Publicznych Mateusz Winiarz.

Urząd Zamówień Publicznych stworzył komentarz do prawa zamówień publicznych. Wykorzystujemy tam już pierwsze doświadczenia w stosowaniu prawa zamówień publicznych, a także przekazujemy intencje – ustawodawcy i projektodawców. Próbujemy wyjaśnić wszystkie te przepisy, które mogłyby być zawiłe dla zamawiających.

00:00 / 00:00

Nowa ustawa weszła w życie z początkiem tego roku. Konferencje „Zamówienia publiczne. Prawo i doświadczenia” planowane są we wszystkich miastach wojewódzkich. Wcześniej odbyły się w Warszawie i Białymstoku.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konferencja, Urząd Wojewódzki
Działacze Lewicy Razem mówili o konieczności remontu dworca w Olsztynie i wykluczeniu komunikacyjnym

Wykluczenie komunikacyjne jest wyraźnie widoczne na Warmii i Mazurach - tak mówili przed budynkiem dworca głównego PKP i PKS w Olsztynie działacze Lewicy Razem. Podczas konferencji...

Zamknij
RadioOlsztynTV