Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiany w wysokości mandatów. Kto zapłaci więcej?

Fot. PAP/Łukasz Gągulski

10 kwietnia zmieni się wysokość mandatów nakładanych za niektóre wykroczenia. Na wyższe kary muszą się przygotować nieroztropni właściciele psów, a także sprzedający wyroby tytoniowe niepełnoletnim.

Wyprowadzanie psów na smyczy wciąż nie jest standardem. W ubiegłym roku, w samym Olsztynie, strażnicy miejscy interweniowali w takich sytuacjach prawie sto razy. Maksymalny mandat wynosi teraz 250 złotych. Od 10 kwietnia kara może być wyższa i sięgać nawet 500 zł. Za omijanie przepisów więcej zapłacą nie tylko właściciele zwierząt.

Taryfikator kar zmieni się także dla osób, które nie zatroszczą się o czystość i porządek w obrębie swojej nieruchomości. Mandat wzrośnie ze 100 zł do 250 zł. Rozszerzono również odpowiedzialność za sprzedaż wyrobów tytoniowych nieletnim. Zakaz obejmie także papierosy elektroniczne.

Nowością w kodeksie wykroczeń są również obowiązki narzucone przewoźnikom, między innymi taksówkarzom, kierowcom autobusów i motorniczym. Oni będą odpowiedzialni za zapewnienie podróżnym odpowiednich warunków sanitarnych. Jeżeli się z nich nie wywiążą to zapłacą nawet 250 złotych.

Redakcja: Ł. Sadlak
Źródło: TVP Olsztyn

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, mandat, wykroczenie
Policja podsumowała święta na drogach regionu

Warmińsko-mazurska policja podsumowała bezpieczeństwo na drogach regionu podczas świątecznych dni. Od piątku doszło do pięciu wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a siedem zostało rannych....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV