Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiany w organizacji ruchu. Sprawdź, jak dojechać na cmentarze w Olsztynie, Elblągu, Ełku i Giżycku

Dodatkowe autobusy MPK dojeżdżają do cmentarza na ulicy Poprzecznej w Olsztynie. Fot. BŚC

W związku z obchodami dnia Wszystkich Świętych wokół większości cmentarzy na Warmii i Mazurach zmieni się organizacja ruchu. Kierowcy powinni się uzbroić w cierpliwość i zrezygnować z jazdy na pamięć. Policja i włodarze miast zachęcają, aby zamiast samochodu wybrać komunikację miejską.

OLSZTYN

Zmiany będą obowiązywać od czwartku (31 października) od godziny 23:30 do soboty (2 listopada), do około godz. 4:00.

Cmentarz przy ul Wadąskiej (w Dywitach)

Kierowcy jadący w kierunku największej olsztyńskiej nekropolii muszą pamiętać, że w nocy z czwartku na piątek (z 31 października na 1 listopada) ulica Wadąska – od skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego do Kieźlin – stanie się drogą jednokierunkową. Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem aż pod cmentarz. Od strony ul. Jagiellońskiej dojazd będzie możliwy tylko do Kieźlin (do głównej bramy cmentarza od tej strony będzie można dotrzeć wyłącznie środkami komunikacji miejskiej).

Na całej ul. Wadąskiej w ruchu dwukierunkowym będą poruszały się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taxi oraz rowery.

Cmentarz przy ul. Poprzecznej

Do 03.11 (niedziela), udostępniony dla ruchu w obu kierunkach został remontowany odcinek ul. Jagiellońskiej od skrzyżowania z ul. Poprzeczną do skrzyżowania z ul. Wrocławską.

W dniu 01.11.2019, do cmentarza przy ulicy Poprzecznej będzie można dojechać ulicą Zientary-Malewskiej i od ulicy Borowej.

  • Ulica Poprzeczna od wyjazdu ze sklepu „Biedronka” do skrzyżowania z ul. Jagiellońską będzie drogą jednokierunkową (możliwość przejazdu wyłącznie w kierunku do Jagiellońskiej).
  • Ulice Cicha i Abramowskiego będą wyłączone z ruchu. Poruszać się po nich będą mogły jedynie osoby mieszkające w tej okolicy, autobusy komunikacji miejskiej, taksówki i służby miejskie.
  • Ulica A. Erdmanowej – jak co roku – będzie udostępniona wyłącznie pieszym. Tam też będą ustawione stoiska ze zniczami i kwiatami.
  • Inny dojazd do cmentarza będzie możliwy od strony północnej od ul. Borowej. Łącznik ul. Cicha-ul. Zamenhofa będzie dwukierunkowy na całej długości.

Osoby, które zdecydują się na podróż własnym samochodem prosimy o zachowanie szczególnej ostrożność ze względu na znacznie większy niż zwykle ruch pieszy, ale też samochodowy. Apelujemy o stosowanie się do zmienionego oznakowania oraz wykonywanie poleceń policjantów kierujących ruchem.

Najsprawniej i najwygodniej będzie dojechać do cmentarzy autobusami komunikacji miejskiej, które w okresie 26.10 – 03.11.2019 kursować będą w rozszerzonym zakresie (uruchomienie linii specjalnych, wydłużenie tras oraz zwiększenie częstotliwości kursowania poszczególnych linii). Autobusy komunikacji miejskiej, kursujące po remontowanym odcinku ul. Jagiellońskiej, w związku z jej udostępnieniem w dniach 26.10-03.11.2019, powracają na swoje trasy podstawowe w obu kierunkach.

ELBLĄG

W Elblągu część ulic w okolicach dwóch największych nekropolii już dziś zostanie zamknięta. Jak to wygląda przy cmentarzu Agrykola wyjaśnia komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy elbląskiej komendy.

Ulica Agrykola na całej swojej długości, ulica Chrobrego na odcinku od ul. Sztumskiej do Grudziądzkiej będzie drogą jednokierunkową. Od ronda w kierunku Góry Chrobrego z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.

00:00 / 00:00

Zmiany będą obowiązywały także w obrębie cmentarza Dębica. To ważne – ruch drogowy górnej i dolnej Dębicy, od godzin wieczornych będzie jednokierunkowy. A jutro, czyli  1 listopada na Dębicę wjadą tylko autobusy i taksówki, bo ruch będzie całkowicie wyłączony.

EŁK

Dzisiaj od godz. 17.00 zacznie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu przy ełckich cmentarzach. Zmiany są takie same, jak w poprzednich latach. Jednak policja zwraca uwagę, żeby nie jeździć na pamięć, ale stosować się do znaków drogowych, ewentualnie do poleceń policjantów.

Ulica Cmentarna zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Nie będzie można również przejechać przez przejazd kolejowy łączący stary i nowy cmentarz. Na ulicy Kochanowskiego i Targowej utrzymany zostanie ruch dwukierunkowy, jednak przy wyjeździe z parkingów przy Targowej będzie trzeba skręcić w prawo. Zmiany będą obowiązywały do 1 listopada do godz. 20.00.

Oprócz parkingów samochody będzie można również zostawić na terenie miejskiego targowiska.

Autobusy

Od jutra część autobusów komunikacji miejskiej w Ełku będzie kursowała innymi trasami. Tego dnia wszyscy będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją.

Autobusy linii nr 4, 6, 7, 8 i 12 nie będą kursowały jak dotychczas ulicą Kilińskiego. Będą jeździły przy cmentarzu ulicą Kochanowskiego i Targową. Zmieni się również trasa linii nr 2, którą dojeżdża do nowego cmentarza. Autobusy pojadą z osiedla Konieczki na osiedle Jeziorna m.in. ulicami Wojska Polskiego, Dąbrowskiego, Kościuszki,  Kochanowskiego, Przemysłową i Grajewską do Jana Pawła II.

Bezpłatna komunikacja 1 listopada będzie dotyczyła tylko przejazdów na terenie miasta.

GIŻYCKO

Czasowa organizacja ruchu przy nowym cmentarzu komunalnym w Giżycku obowiązuje już od dzisiaj. Przy starym cmentarzu inaczej będzie się jeździło od jutra.

Na ul. Leśnej obok nowego cmentarza obowiązuje ruch jednokierunkowy na odcinku od ul. Poziomkowej do nekropolii. Natomiast wyjazd z cmentarza odbywa się drogą dojazdową do drogi krajowej nr 63. Przy starym cmentarzu na ul. Królowej Jadwigi od Kazimierza Wielkiego do Wodociągowej o obowiązywać będzie zakaz parkowania poza zatokami postojowymi. Tak samo będzie na ul. Wodociągowej od Królowej Jadwigi do al. 1 Maja.

Czasowa organizacja ruchu będzie obwiązywać do 3 listopada.

Autor: ZDZiT/M. Zbrożek/M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dywity, cmentarz, komunikacja miejska, Poprzeczna, pilne
Akcja „Znicz 2019” na Warmii i Mazurach. Policja apeluje o ostrożność i przypomina o noszeniu odblasków

Najbliższe dni to czas, w którym wielu z nas odwiedza groby najbliższych. Ruch drogowy jest coraz większy, szczególnie w pobliżu cmentarzy oraz dróg dojazdowych do nekropolii....

Zamknij
RadioOlsztynTV