Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiany personalne w Sądzie Okręgowym w Elblągu

fot. Przemysław Getka

Są zmiany personalne w elbląskim sądownictwie. Obowiązki prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu tymczasowo pełni sędzia Arkadiusz Fall.

Wcześniej swoje rezygnacje z funkcji prezesa i wiceprezesa złożyli sędziowie Jacek Bryl i Katarzyna Jacewicz-Okuniewicz. Arkadiusz Fall będzie pełnić funkcję szefa sądu do czasu powołania nowego przez ministra sprawiedliwości, jednak nie dłużej niż do 31 maja tego roku.

Teraz trzeba wskazać ministrowi sprawiedliwości kandydatów do pełnienia funkcji prezesa elbląskiego sądu. W związku z tym, sędzia Fall zarządził uzupełnienie porządku wcześniej już zwołanego zgromadzenia ogólnego sędziów Sądu Okręgowego w Elblągu. Uzupełnienie stanowi punkt dotyczący zaopiniowania kandydatów na funkcję prezesa

– powiedział sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Zgromadzenie sędziów odbędzie się w przyszłą środę, 17 kwietnia. Spośród kandydatów minister sprawiedliwości Adam Bodnar wskaże nowego szefa Sądu Okręgowego w Elblągu.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: M. Rozbicka
Redakcja: A. Niebojewska

 

Więcej w sędzia, prezes, sąd okręgowy w Elblągu
Paweł Juszczyszyn kandydatem na prezesa olsztyńskiego sądu

Zgromadzenie Ogólne sędziów Sądu Rejonowego w Olsztynie wskazało trzech kandydatów do pełnienia funkcji prezesa: Katarzynę Zabuską, Krzysztofa Krygielskiego i Pawła Juszczyszyna, który przez poprzedniego prezesa Macieja...

Zamknij
RadioOlsztynTV