Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiana na stanowisku dowódcy batalionu w Morągu

Fot. 4 W-MBOT

Ppłk Maciej Rypiński został nowym dowódcą 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu. Obowiązki przejął od mjr. Dariusza Mazura.

Nowy dowódca batalionu skończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Rakietowych i Artylerii. Zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1 Ciechanowskim Pułku Artylerii, następnie w 1 Olsztyńskim Batalionie Składowania. W czasie służby był na misji w Kosowie.

W połowie kwietnia ppłk Maciej Rypiński został wyznaczony na stanowisko służbowe Dowódcy 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu wchodzącego w skład 4.Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jak twierdzi, objęcie dowództwa batalionu to zaszczyt, ale także duża odpowiedzialność:

00:00 / 00:00

Ppłk Maciej Rypiński to również sportowiec, który wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w wyścigach w kolarstwie górskim, szosowym oraz biegach.

.
Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WOT, dowódca
Punkt wymazowy przy UWM w Olsztynie zawiesza działalność

Dziś zawiesza swoją działalność punkt wymazowy dla zmotoryzowanych na parkingu przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Powodem jest poprawiają ca się sytuacja epidemiczna. Próbki do testów na...

Zamknij
RadioOlsztynTV