Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmarła trzynasta ofiara wirusa. W Polsce choruje 957 osób, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 31 nowych przypadkach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało przed godziną 14 o kolejnych 31 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Łączny bilans wzrósł do 957 osób. Resort przekazał też, że w szpitalu w Bolesławcu zmarła trzynasta osoba.

To 71-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, siedmiu z woj. wielkopolskiego, czterech z woj. podkarpackiego, dwóch osób z woj. kujawsko-pomorskiego, dwóch z woj. lubuskiego, dwóch z woj. śląskiego oraz po jednej osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Nowe zakażenia na Warmii i Mazurach

Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono na Warmii i Mazurach – poinformował rzecznik wojewody Krzysztof Guzek. W sumie są już 33 osoby z regionu zakażone SARS-CoV-2. Najnowszy „dodatni” przypadek dotyczy mężczyzny w średnim wieku z powiatu braniewskiego, po powrocie z Anglii.

– Jest hospitalizowany w Elblągu, jego stan jest dobry – dodał Krzysztof Guzek.

Rano badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u trzech innych osób z regionu: dwóch mieszkanek powiatu olsztyńskiego, które wróciły z Austrii, oraz kobiety z powiatu nowomiejskiego, która zaraziła się na terenie Polski.

Jak wynika z danych warmińsko-mazurskiego urzędu wojewódzkiego, zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono dotychczas u 33 osób z regionu. Najwięcej, bo 11 zakażonych pochodzi z Elbląga, po 5 jest z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego, 3 z powiatu braniewskiego, po 2 z powiatów elbląskiego i oleckiego, a po 1 z powiatu giżyckiego, nowomiejskiego, ostródzkiego, piskiego i szczycieńskiego.

Na Warmii i Mazurach w związku z koronawirusem hospitalizowane są 63 osoby. Na kwarantannie domowej przebywają 772 osoby. Kolejne 2 634 osoby pozostają na kwarantannie po powrocie z zagranicy. Nadzorem epidemiologicznym objęto 1758 osób w województwie.

 

Osoby objęte kwarantanną w powiecie olsztyńskim

Dziś nad ranem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci dwóch osób zakażonych koronawirusem. 41-letni oraz 71-letni mężczyźni mieli choroby współtowarzyszące, leczeni byli w szpitalu we Wrocławiu.

W szpitalu zakaźnym we Wrocławiu zmarł pacjent zakażony koronawirusem

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za MZ/PAP/UW/powiat olsztyński

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uwaga, pilne, stan, koronawirus, zakażeni, zakażenia
Od dziś obowiązują nowe ograniczenia w poruszaniu się. Z domu możemy wyjść tylko w konkretnym celu

Zakaz zgromadzeń i nieuzasadnionego wychodzenia z domu - weszły w życie nowe ograniczenia, wprowadzone przez rząd, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Dom opuścić możemy tylko w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV