Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmarła 49-latka leczona w szpitalu w Ostródzie. W ciągu doby w regionie więcej wyzdrowień niż zakażeń koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 759 nowych zakażeniach koronawirusem i 14 zgonach. Na Warmii i Mazurach zmarła jedna osoba, jest też więcej wyzdrowień niż zakażeń. 

W szpitalu w Ostródzie zmarła 49-letnia mieszkanka powiatu szczycieńskiego zakażona koronawirusem. To dziewiąta ofiara COVID-19 w warmińsko-mazurskiem.

Ostatniej doby w regionie potwierdzono 14 nowych zakażeń: po trzy w powiatach szczycieńskim i braniewskim, po dwa w olsztyńskim i iławskim oraz po jednym w Olsztynie, Elblągu i powiatach oleckim i mrągowskim.

Wyzdrowiało kolejnych 16 chorych na COVID-19.  Od początku pandemii na Warmii i Mazurach odnotowano 871 zakażeń koronawirusem, 387 osób wyzdrowiało, a 9 zmarło.

Wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych doktor Piotr Kocbach odradza udział w weselach. Jak przekonywał w Radiu Olsztyn, od kilku miesięcy to właśnie wesela są główną wylęgarnią zakażeń wirusem Sars-CoV-2.  Tak było między innymi w Działdowie i Bartoszycach, gdzie, w tej chwili, jest ognisko zachorowań. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o przyłączeniu powiatu bartoszyckiego do żółtej strefy objętej dodatkowymi obostrzeniami.

Jak podało Ministerstwo Zdrowia w całym kraju najwięcej nowych przypadków koronawirusa wykryto na Mazowszu – 140, w Małopolsce – 128 i w Wielkopolsce – 96. Od wczoraj wyzdrowiało 751 osób zakażonych.

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kantor

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wirus, uwaga, pilne, koronawirus, SARS-Cov-2, COVID-19
Rolnicy otrzymują pomoc w zwalczaniu skutków koronawirusa i suszy. Część już ją dostała, kolejni składają wnioski

Pierwsze transze pomocy w zwalczaniu skutków koronawirusa wysłała poszkodowanym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. To pomoc łączona ze wsparciem suszowym za poprzedni sezon. Dotychczas rolnicy złożyli...

Zamknij
RadioOlsztynTV