Zmarł aktor i satyryk Janusz Rewiński
1 czerwca w wieku 75 lat zmarł aktor i satyryk Janusz Rewiński. Poinformował o tym w mediach społecznościowych syn artysty, Jonasz.
Janusz Rewiński ukończył w 1972 roku wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Znany był z występów w kabaretach: Piwnica pod Baranami, Tey oraz Kabarecie Olgi Lipińskiej.
Był również aktorem telewizyjnym i filmowym. Wystąpił między innymi w serialu „Tygrysy Europy” oraz filmach „Kiler” i Kiler-ów 2-óch”. W latach 1991-1993 Janusz Rewiński sprawował mandat posła na Sejm RP I kadencji z ramienia Polskiej Partii Przyjaciół Piwa.
W 2016 roku został odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Redakcja: A. Niebojewska za IAR















![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)














