Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Złodzieje nie mają litości dla seniorów. Tym razem ofiarą oszustów padła 95-latka

Fot. fotolia

Policja apeluje do osób starszych, aby uważali kogo wpuszczają do domu. Przestępcy podszywają się już nie tylko pod krewnych, policjantów czy pracowników miejskich służb.

Ostatnio 95-letnia elblążanka padła ofiarą oszustek, które udawały pracownice socjalne. Do zdarzenie doszło na jednym z największych osiedli w Elblągu. Kobieta została okradziona. Oszustki miały około 40 – 50 lat. Przyszły pod pretekstem kontroli jej warunków mieszkaniowych. O tym, że została okradziona starsza pani przekonała się później.

Oszuści wykorzystują zaufanie, którym starsze osoby mogą darzyć przedstawicieli służb czy instytucji. Dlatego trzeba być ostrożnym, warto sprawdzić dokumenty gości, a w razie wątpliwości dzwonić pod 997 lub 112.

– ostrzega Jakub Sawicki z elbląskiej policji.

Jest też apel do rodzin, aby rozmawiały z seniorami o takich zdarzeniach i przypominały zasady bezpieczeństwa. Policja i wiele samorządów prowadzą kampanie, które przestrzegają przed przestępcami działającymi na wnuczka, agenta CBA czy pracownika gazowni. Coraz częściej ostrzeżenia te przynoszą efekty.

Tak było w Braniewie, gdzie 85-latek nie dał się oszukać naciągaczom. Tam oszuści podawali się kolejno za wnuczka, córkę, a następnie komendanta policji. Próbowali wyłudzić 30 tysięcy złotych. Mężczyzna nie dał się zwieść, a o wszystkim powiadomił prawdziwych funkcjonariuszy.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00
Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszust, senior, oszuści, seniorzy, emeryci, starsi
Na Warmii i Mazurach jest ich kilkanaście. Najnowszy klub seniora otwarto w Szczytnie

Seniorzy chcą wychodzić z domów i integrować się z innymi. Stąd duże zainteresowanie klubami seniorów. Powstają one dzięki rządowym dotacjom w całej Polsce, także na Warmii...

Zamknij
RadioOlsztynTV