Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach jest ich kilkanaście. Najnowszy klub seniora otwarto w Szczytnie

Seniorzy ze Szczytna. Fot. D. Grzymska

Seniorzy chcą wychodzić z domów i integrować się z innymi. Stąd duże zainteresowanie klubami seniorów. Powstają one dzięki rządowym dotacjom w całej Polsce, także na Warmii i Mazurach.

W Szczytnie uroczyście otwarto kolejny Klub Senior Plus. To szesnasta tego typu placówka na Warmii i Mazurach, dofinansowana z Programu Senior Plus. Dlatego, jak mówi Marcin Jastrzębski, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, samorządy powinny organizować więcej tego typu klubów, tym bardziej, że są na to spore pieniądze.

W takich klubach seniorzy mogą liczyć na wyjście do teatru, kina, wycieczki i łatwiejszy dostęp do sprzętów rehabilitacyjnych. Zainteresowanie klubem przeszło oczekiwania samorządowców ze Szczytna. Wielu chętnych odeszło z kwitkiem, ponieważ w placówce przewidziano tylko 20 miejsc. Modernizacja pomieszczenia, w którym znajduje się szczycieński Klub Seniora to koszt ponad 166 tysięcy złotych, z czego 130 tysięcy to dotacja rządowa.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

Otwarcie Klubu Seniora w Szczytnie. Fot. D.Grzymska

Otwarcie Klubu Seniora w Szczytnie. Fot. D.Grzymska

Otwarcie Klubu Seniora w Szczytnie. Fot. D.Grzymska

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczytno, senior, emeryt
Jak wygląda życie po sześćdziesiątce? Posłuchaj audycji Bliższe spotkania

„Po sześćdziesiątce to życie dopiero się zaczyna, a nie kończy. Coś się w życiu kończy po to, żeby następne coś się zaczynało”. Dzisiaj w Bliższych spotkaniach...

Zamknij
RadioOlsztynTV