Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Złodziej rowerów usłyszał 15 zarzutów

Fot. KPP Iława

 Mieszkaniec powiatu iławskiego, który kradł rowery usłyszał 15 zarzutów. Straty pokrzywdzonych to 26 tys. zł. Jeden z zaginionych rowerów został wystawiony na sprzedaż w komisie.

Dochodzenie w sprawie kradzieży kilkunastu rowerów prowadzili policjanci z Lubawy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie. – Na podstawie ich ustaleń zatrzymany został 26-letni podejrzany – relacjonuje st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej komendy.

Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawca kradł rowery stojące min. na klatkach schodowych czy przed lokalami. W trakcie czynności okazało się, że jeden ze skradzionych rowerów jest w komisie. Mundurowi ustalili, że sprawcą kradzieży jest 26 – latek. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że mieszkaniec powiatu iławskiego posiada przy sobie jeszcze susz roślinny, który okazał się marihuaną. 26-latek wszedł również do otwartego domu skąd zabrał złotą biżuterię.

00:00 / 00:00

Postępowanie wobec zatrzymanego mężczyzny zakończy się aktem oskarżenia. Tylko za kradzież kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iława, kradzież
Była już peruka, dron i rower. Tym razem na właściciela czeka… motorówka

Nie udało się dotychczas odnaleźć właściciela motorówki, która od siedmiu miesięcy czeka na odbiór w Biurze Rzeczy Znalezionych w Iławie. Motorową łódź kabinową pozostawił ktoś na...

Zamknij
RadioOlsztynTV