Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zjedz pierogi i zaszczep się przeciwko koronawirusowi. Festyn przygotowały „Super Babki” z Wielkiego Dworu

Fot. Przemysław Getka

Pierogi, zawody sportowe dla dzieci i… szczepienia przeciwko COVID-19. W WielkiFestynm Dworze w gminie Małdyty trwa Pierogowa Spartakiada.

Impreza została zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich „Super Babki” przy współpracy z OSP oraz gminą Małdyty. W programie znalazło się wiele atrakcji oraz zawody sportowe dla dzieci, a także wspólne ognisko. Są również własnoręcznie przygotowane pierogi – podkreśla Milena Falkowska-Hojan, sołtys Wielkiego Dworu.

00:00 / 00:00

Częścią imprezy są też szczepienia przeciwko COVID-19, na które uzyskano wsparcie z rządowego programu „Szczepimy się z KGW”, czyli Kołami Gospodyń Wiejskich.

00:00 / 00:00

Szczepienia potrwają do godz.17, a impreza do godz. 19.

Do 15 września 2021 roku biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują wnioski o dofinansowanie wydarzenia, które ma wspierać lokalną społeczność w zakresie dostępności szczepień przeciwko COVID-19. Za zrealizowanie jednego festynu informacyjnego można otrzymać 8 tysięcy złotych. Wysokość tego wsparcia nie zależy od liczby osób zaszczepionych podczas takiego wydarzenia.

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dobre Miasto, szczepienia
W regionie z powodu zakażenia koronawirusem zmarła jedna osoba

Ministerstwo Zdrowia informuje, że w ciągu ostatniej doby - podobnie jak wczoraj - w całym kraju potwierdzono 153 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem...

Zamknij
RadioOlsztynTV