Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Zimna wojna” wielkim przebojem polskich kin. Wynik „Idy” przebity dwukrotnie!

Kadr z filmy „Zimna wojna”

Trwa rewelacyjna passa „Zimnej wojny”. Nowe dzieło laureata Oscara, Pawła Pawlikowskiego, weszło na ekrany kin 8 czerwca i od tego czasu konsekwentnie zdobywa widownię i uznanie kolejnych kinomanów.

Po 4 tygodniach wyświetlania film osiągnął już imponujący poziom 513 510 widzów. Tym samym „Zimna wojna” dwukrotnie prześcignęła wynik frekwencyjny poprzedniego filmu Pawlikowskiego – oscarowej „Idy”. Film doskonale radzi sobie w zestawieniu największych polskich sukcesów frekwencyjnych, zajmując miejsce w TOP 5 tegorocznego box office.

Film, w którym najpierw zakochała się canneńska, a teraz i polska publiczność, już zapowiada się na ogólnoświatowy fenomen. Prawa do „Zimnej wojny” zostały sprzedane do imponującej liczby terytoriów, obejmujących kraje Ameryki Północnej (USA i Kanada), Europy (m.in. Wielka Brytania, Francja, kraje Beneluxu, Niemcy, Włochy, Grecja, Austria, Hiszpania, Portugalia, Czechy, Skandynawia, Turcja), Azji (Chiny, Japonia, Korea Południowa) czy Australii i Nowej Zelandii.

Amazon, amerykański dystrybutor filmu, już teraz zapowiedział, że premiera „Zimnej wojny” w USA odbędzie się pod koniec grudnia, czyli tuż przed głosowaniem nad nominacjami do nagród Akademii. To może oznaczać, Amerykanie stawiają polską „Zimną wojnę” na faworyta w wyścigu po statuetki Oscara w głównych kategoriach.

Kadr z filmy „Zimna wojna”

Ł.A/Kino Świat

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kino
W sierpniu dwa filmy o Dywizjonie 303! Zwiastun polskiej produkcji

Takiej sytuacji w polskim kinie jeszcze nie było. W sierpniu pojawią się w kinach dwa filmy opowiadające o legendarnych pilotach z Dywizjonu 303. Dziś w sieci...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV