Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zima to trudny czas dla bezdomnych. Elbląska placówka jest przygotowana na przyjęcie potrzebujących

Choć do zimy został jeszcze miesiąc, to miejsc w ciepłych pomieszczeniach dla potrzebujących powoli zaczyna brakować. W Elblągu przy ulicy Nowodworskiej działa dom dla bezdomnych imienia świętego Brata Alberta.

Jesteśmy przygotowani cały rok, siedem dni w tygodniu i dwadzieścia cztery godziny na dobę. Nikt nie zostanie bez pomocy. W tej chwili jest 100 osób, a sama placówka przygotowana jest na 120

– stwierdził kierownik Artur Dąbrowski.

00:00 / 00:00

Jeden z podopiecznych domu dla bezdomnych nie kryje zadowolenia z otrzymanej pomocy:

Spaliło mi się mieszkanie i nie miałem gdzie się udać. Moi rodzice już nie żyją i dlatego się tu znalazłem. Mam dach głową, jest ciepła woda, jedzenie, jak potrzeba to i ubranie. W razie potrzeby pomoże pielęgniarka.

00:00 / 00:00

Od początku listopada elbląskie służby miejskie zwracają szczególną uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Stałe miejsca przebywania bezdomnych są patrolowane przez straż miejską. Z kolei na terenie całego województwa działa specjalna infolinia dla bezdomnych pod numerem telefonu: 800 165 320.

 

Autor: J. Sulecki
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezdomność
Straż miejska zwiększy liczbę patroli kontrolujących miejsca pobytu bezdomnych

Elbląg ruszył z jesienno-zimową akcją pomocy osobom bezdomnym. Tak jak w latach poprzednich, zaangażowane są w nią służby miejskie, organizacje społeczne i policja. Wiodącą rolę w...

Zamknij
RadioOlsztynTV