Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zima nie odpuszcza! Ostrożnie na śliskich drogach i chodnikach!

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Warunki jazdy na Warmii i Mazurach są trudno. Zasypało wszędzie na równo – mówią drogowcy.

Stłuczki, kolizje, tiry postawione bokiem na drogach krajowych i wojewódzkich – to obraz minionych godzin na drogach Warmii i Mazur. Nadal miejscami jest ślisko i bardzo niebezpiecznie. Prawie w całym województwie pada śnieg, a tam gdzie nie ma opadów wieje silny wiatr, który nawiewa na drogi dużo drobnego puchu.

Trasy krajowe są przejezdne, ale warunki są trudne, bo zalega na nich błoto pośniegowe i rozjeżdżony śnieg. Im dalej od głównych tras regionu tym gorzej.

– Sytuacja na szlakach krajowych jest opanowana – przekonuje Sebastian Ilczuk z olsztyńskiego oddziału GDDKiA. Wszystkie drogi są przejezdne. Błoto pośniegowe zalega na krajowej 16 z Mrągowa przez Orzysz do Ełku i na krajowej 7 z Elbląga przez Ostródę do Olsztynka. Na drogach krajowych pracuje w tej chwili 105 jednostek sprzętu odśnieżnego i przeciw gołoledziowego.

00:00 / 00:00

Gorzej jest na trasach wojewódzkich. – Tam wyjechało najwięcej maszyn – powiedziała Polskiemu Radiu Olsztyn Mariola Sasin z warmińsko – mazurskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. W tej chwili przy usuwaniu skutków zimy pracuje 68 pługopiaskarek. Najtrudniejsze warunki są w rejonie Olecka, gdzie pokrywa śniegu wynosi 18 centymetrów.

00:00 / 00:00

Trudna sytuacja jest także na ulicach Olsztyna. Lód przykryty warstwą zajeżdżonego śniegu spotkamy nawet na głównych arteriach miasta. Ruch jest spowolniony, a w godzinach szczytu w różnych miejscach Olsztyna tworzą się korki. Kierowcy muszą zachować bezpieczną odległość między pojazdami i wcześniej sygnalizować manewry. Pamiętajmy też o dokładnym odśnieżeniu auta. Przypomnienie policjantów o tym obowiązku może nas kosztować nawet 500 złotych.

00:00 / 00:00

W takich warunkach łatwo o stłuczki. W ostatnich godzinach było ich prawie 90. Śnieg utrudnia życie nie tylko kierowcom, ale także pieszym. Jak donoszą mieszkańcy Olsztyna śliskie i niebezpieczne są także chodniki.

00:00 / 00:00

Śnieżny poranek w centrum Olsztyna. Fot. BSC

Śnieżny poranek w centrum Olsztyna. Fot. BSC

Śnieżny poranek w centrum Olsztyna. Fot. BSC

Śnieżny poranek w centrum Olsztyna. Fot. BSC

Przez nami mroźny dzień. Termometry pokażą -8 stopni C. Nadal padać będzie słaby śnieg. Synoptycy zapowiadają, że w kolejnych dniach pogoda się nie zmieni. Wciąż będzie padał śnieg, a temperatura utrzyma się poniżej zera.

 

(msw/drog/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, droga, śnieg, ślisko
Czym Olsztyn odpiera atak zimy?

Zima kolejny raz przypomina o sobie. Polskie Radio Olsztyn sprawdza jak z odśnieżaniem ulic radzi sobie stolica Warmii i Mazur, a także jakim sprzętem dysponuje. Miasto...

Zamknij
RadioOlsztynTV