Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zielone światło dla nowej galerii handlowej w Olsztynie

Wizualizacja dworca w Olsztynie. Fot. za www.dworzec-olsztyn.pl

Olsztyńscy radni zapalili czerwone światło dla galerii przy ul. Kasprzaka i zielone dla nowej galerii handlowej przy dworcach PKP i PKS.

Po prześledzeniu 65 uwag dotyczących planu, większość radnych opowiedziała się za projektem zagospodarowania przestrzennego dla terenu dworca kolejowego i autobusowego.

Nic tylko czekać na podpis wojewody pod dokumentem i zacząć prace – mówił Radiu Olsztyn przedstawiciel inwestora Piotr Wasilewski. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsze prace mogłyby ruszyć już w przyszłym roku, a inwestycja warta około 125 milionów euro byłaby gotowa po niecałych dwóch latach.

Olsztyńscy radni nie przyjęli natomiast planu zagospodarowania przestrzennego dla drugiego z tych terenów, argumentując między innymi, że kolejna galeria przy ulicy Sikorskiego całkowicie sparaliżuje ruch samochodowy na tej arterii. Krzysztof Kacprzycki z SLD argumentował: inwestor z ulicy Kasprzaka zapowiedział, że na 95% będzie tam budował budynki mieszkalne. Po co zatem umożliwiać mu budowę galerii? – pytał radny Sojuszu.

Podobnego zdania był przewodniczący komisji gospodarki komunalnej – Robert Szewczyk z Platformy Obywatelskiej.

Podczas sesji radni głosowali także nad objęciem alei Sybiraków zasadami panującymi na targowiskach miejskich. To miało spowodować zmniejszenie opłaty targowej dla handlujących na organizowanym tam pchlim targu. Ostatecznie stawka została zmniejszona z 29 do 4 złotych. (mswin/bsc)

00:00 / 00:00

Wizualizacja dworca w Olsztynie połączonego z galerią handlową. Fot. ze strony www.dworzec-olsztyn.pl

Wizualizacja dworca w Olsztynie. Fot. ze strony www.dworzec-olsztyn.pl

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, Olsztyn, PKS, dworzec
Zgrzyt o budżet obywatelski Olsztyna

Pół miliona z budżetu obywatelskiego na rewitalizację Parku Jakubowego wystarczy zaledwie na projekt. Olsztyński ratusz zdecydował o kompleksowej rewitalizacji, która ma pochłonąć około 6 milionów złotych....

Zamknij
RadioOlsztynTV