Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Specjalny zespół zajmie się bezpieczeństwem kierowców za granicą

Po europejskich trasach jeździ ponad 190 tys. polskich tirów

Ministerstwo infrastruktury powoła stały zespół, który zajmie się bezpieczeństwem polskich kierowców za granicą. Poinformował o tym wiceszef resortu Jerzy Szmit.

To reakcja na wydarzenia, do których doszło w ubiegłym roku w Niemczech i we Francji. Polskie związki transportowców od dawna prosiły rząd o interwencję w tej sprawie. Jerzy Szmit zapewnia, że sprawa zostanie potraktowana kompleksowo.

 

Mieliśmy tragiczny przykład śmierci polskiego kierowcy, który zginął w zamachu terrorystycznym w Berlinie. Wcześniej były bardzo liczne sygnały o polskich kierowcach atakowanych przez imigrantów  w Calais podczas przejeżdżania przez kanał La Manche na Wyspy Brytyjskie. Musimy zadbać o bezpieczeństwo polskich kierowców na Wschodzie, w Federacji Rosyjskiej, stamtąd też mamy sygnały, że z bezpieczeństwem jest różnie

– powiedział wiceminister Szmit.

Podczas spotkania urzędników z reprezentantami transportowców, które odbyło się dziś w siedzibie ministerstwa, poruszano także sprawy płacy minimalnej, a także warunków pracy kierowców.

 

(gol/as)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w TIR, bezpieczeństwo, Jerzy Szmit, kierowcy, ministerstwo infrastruktury
350 tysięcy złotych na realizację programu Razem Bezpieczniej

Ponad 350 tysięcy złotych na poprawę bezpieczeństwa i przeciwdziałanie patologii. Tyle pieniędzy z projektu "Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka" trafiło w ubiegłym roku na Warmię i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV