Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zespół Pieśni i Tańca Kortowo szuka tancerzy i muzyków. Nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego

Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo"

Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo”

Historia powstania Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo w Olsztynie sięga lat 50. XX wieku, kiedy grupa studentów postanowiła powołać grupę taneczną kultywującą polski folklor.

Przed pandemią zespół tworzyło około 100 osób. Obecnie jest ich 60. Kortowo w swoim repertuarze ma m.in. poloneza, mazura, kujawiaka i oberka. Występuje nie tylko w Polsce, ale także na największych międzynarodowych scenach.

Zespół Pieśni i Tańca Kortowo po dłuższej przerwie organizuje nabór dla nowych tancerzy i muzyków. Jak mówi kierownik i choreograf Ewa Kokoszko, swoich sił mogą spróbować osoby w wieku od 16 do 23 lat.

Mamy nadzieję, że wrócimy do normalnego trybu pracy. Najgorsze chwile są już za nami. Podróże to jeden z elementów, które przyciągają młodych ludzi do  naszego zespołu. Jednak pozytywów jest znacznie więcej, to między innymi przyjaźnie na całe życie (…)

Ewa Kokoszko podkreśla, że żeby dostać się do zespołu nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego.

Liczymy głównie na studentów, ale zapraszamy też młodzież od 16 roku życia i młodych ludzi pracujących do 23 roku życia (…) Mamy grupę, w której uczymy się wszystkiego od podstaw.

Tegoroczny nabór do zespołu rozpocznie się we wtorek 12 października o godzinie 20 w budynku Pływalni Uniwersyteckiej w olsztyńskim Kortowie.

Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo”. Fot. Katarzyna Dowgiałło

Autor: I. Malewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, taniec, Kortowo, Zespół Pieśni i Tańca Kortowo, śpier
Po dwuletniej przerwie powróciły Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej

W Giżycku w kościele św. Kazimierza Królewicza odbył się koncert galowy XX Międzynarodowych Koncertów Muzyki Cerkiewnej. Wystąpiło osiem zespołów. Były to: „Akwarel” z Kruklanek, „Kryłos” z...

Zamknij
RadioOlsztynTV