DZIŚ: 1 °C pogoda dziś

Żeglarze z Olsztyna na Mistrzostwach Świata w Omanie

Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Omanie. Fot. FB PZŻ

Za nami Żeglarskie Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Omanie. W zmaganiach brali udział także zawodnicy Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego.

Agnieszka Pawłowska i Dominika Ołowiak z Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego zajęły 8. miejsce w klasie 420 kobiet.

Olsztyńska załoga Ludwik Grzelak i Tomasz Lewandowski uplasowali się na 11. miejscu w klasie 420 mężczyzn i załóg mieszanych. Po pierwszym dniu byli na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, potem jednak z każdym dniem spadali w klasyfikacji.

Mamy zdolną młodzież i ambitne plany na kolejny rok. Mamy liczny klub liczący około stu członków. Mamy dużą grupę początkującą i zaawansowaną, która wyjeżdża na akweny w całym kraju. W styczniu najlepsi zawodnicy będą trenowali w Hiszpanii (…) Budujemy nowa klasę przygotowawczą 29er, która przygotowuje do klasy olimpijskiej. Mamy już trzy nowe załogi (…), klasę 420, fajną klasę Open, z tradycjami i medalami co roku (…)

– mówi Adam Liszkiewicz, prezes Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego.

Julia Damasiewicz została młodzieżową wicemistrzynią świata w olimpijskiej konkurencji Formula Kite! To jedyny medal dla Polski w regatach rozegranych w Omanie. Wystartowało w nich 433 żeglarzy i żeglarek z 56 krajów. Medale rozdano w 11 żeglarskich konkurencjach, w siedmiu z nich startowali reprezentanci Polski.

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za K. Piasecka

Więcej w żeglarstwo, Oman, Olsztyński Klub Żeglarski
Zawodnicy z Olsztyna walczą w Żeglarskich Młodzieżowych Mistrzostwach Świata

Pierwszy dzień Żeglarskich Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Omanie za nami. Są tam również zawodnicy Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego. Trzecie i dziewiąte miejsce w dwóch wyścigach w klasie...