Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Żeglarstwo dla najmłodszych. Rusza program PolSailing

Fot. pya.org.pl

Dzieci z Warmii i Mazur mają szansę rozpocząć  przygodę z żeglarstwem jeszcze tego lata. W  poniedziałek, 30 lipca, rusza kolejna edycja bezpłatnego programu PolSailing.

Zajęcia będą odbywały się na Słonecznej Polanie nad jeziorem Ukiel w Olsztynie. O szczegółach mówi Bartłomiej Michalczyk, koordynator programu w stolicy Warmii i Mazur:

Jest to program dla dzieci od 7 do 10 lat. Przede wszystkim kierujemy program do tych, którzy do tej pory nie żeglowali. Jeżeli ktoś nie potrafi pływać wpław, to nie ma problemu – od tego mamy kamizelki asekuracyjne, które dzieci muszą obowiązkowo zakładać. Na początku informujemy o zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Dodatkowo, uczymy wiązać węzły oraz jak zachowywać się w dużej grupie. Muszą się nauczyć ze sobą współpracować, bo na jednej łódce może pływać nawet setka dzieci. W tym roku do naszego programu dołącza również Giżycko. Cieszę się, że coraz więcej miast się do nas przyłącza.

00:00 / 00:00

Na zajęcia można zapisywać się za pośrednictwem strony internetowej www.polsailing.pl. Jak szacują organizatorzy – zostało jeszcze około 40 wolnych miejsc.

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, żeglarstwo, PolSailing
Największy polski producent jachtów przejęty przez Francuzów. Jaka będzie przyszłość firmy z Mazur?

Francuska grupa Benetau przejęła największego producenta jachtów w Polsce – firmę Delphia Yachts. Olecka firma zatrzyma 20% udziałów, pozostałe kupili Francuzi. Firma opracowała już plan strategiczny...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV