Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ze Szlachetną Paczką marzenia się spełniają. Trwa weekend cudów

Fot. D. Grzymska

Jedni dowożą, inni wywożą. Trwa weekend cudów, czyli finał Szlachetnej Paczki. To już 22 edycja tej ogólnopolskiej akcji.

W województwie wamińsko-mazurskim dary otrzyma blisko tysiąc rodzin. Ostatni darczyńca zgłosił się w piątek, więc lista potrzebujących została wyczerpana. Z ponad 50 magazynów w regionie wyjeżdżają paczki, dostarczane przez wolontariuszy.

W Olsztynie ponad 100 rodzin, w całym regionie blisko 1000 – zostało obdarowanych nie tylko artykułami pierwszej potrzeby, ale także sprzętem AGD czy zabawkami. Obdarowani to najczęściej seniorzy, matki samotnie wychowujące dzieci, wielodzietne rodziny i osoby samotne, którym w życiu się nie wiedzie.

Posłuchaj relacji Dobory Grzymskiej

00:00 / 00:00

Jak przyznaje specjalistka ds. promocji i wolontariusz Szlachetnej Paczki Urszula Klimaszewska, w tym roku udało się obdarować wszystkie rodziny z listy.

00:00 / 00:00

Dostarczenie paczki to dopiero początek pracy wolontariusza z rodziną, który pomaga rodzinie stanąć na nogi.

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, szlachetna paczka, rodziny, wolontariat
Setki pomalowanych bombek i dobra zabawa. Pieniądze pomogą dzieciom z hospicjum

Olsztyńskie hospicjum dla dzieci prowadzone przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej dostanie ponad 5 tysięcy 600 złotych od słuchaczy Radia Olsztyn. Tyle zebraliśmy podczas sobotniej akcji charytatywnej Radia...

Zamknij
RadioOlsztynTV