Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

ZDZiT nie chce już zarządzać Zatorzanką. Co miasto zrobi ze słynnym targowiskiem?

Fot. D. Grzymska

Wszystko wskazuje na to, że olsztyńska Zatorzanka – zadaszone targowisko – będzie wystawione na sprzedaż. Budynek Zatorzanki, usytuowany na targowisku przy ul. Żeromskiego w Olsztynie, to obiekt o powierzchni użytkowej 2 tysięcy metrów kwadratowych.

Od lat tętniąca kiedyś życiem Zatorzanka wyludnia się, a do degradacji tego miejsca przyczyniły się anomalie pogodowe. Remont tego obiektu oszacowano na 3 mln złotych, dlatego miasto postanowiło uruchomić procedury, zmierzające do sprzedania tego obiektu.

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu przekazał wniosek do ratusza o wygaszenie decyzji dotyczącej zarządzania tym obiektem. Co zawiera wniosek? – o tym rzecznik ZDZiT Michał Koronowski.

ZDZiT złożył wniosek o wygaszenie decyzji w przedmiocie prawa trwałego zarządu do zabudowanej nieruchomości Zatorzanki. Mówiąc w skrócie – dalsze decyzje co do przyszłości tego obiektu podejmą władze Olsztyna.

00:00 / 00:00

Marta Bartoszewicz, rzeczniczka olsztyńskiego ratusza potwierdza, że taki wniosek wpłynął.

Otrzymaliśmy wniosek ZDZiT-u, analizujemy ten temat. Ostateczne decyzje odnośnie docelowego przeznaczenia tego terenu jeszcze nie zapadły.

00:00 / 00:00

Powierzchnia użytkowa Zatorzanki to 2 tysiące metrów kwadratowych. Mieści się w niej 90 boksów handlowych, z których na chwilę obecną czynnych jest pięć.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w centrum handlowe, Urząd Miasta w Olsztynie, zamknięcie, Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie
Powracający problem miast regionu. Co dalej z wrakami aut?

47 interwencji związanych z usuwaniem wraków aut z ulic podjęła od początku tego roku olsztyńska straż miejska. W Elblągu było to 110 interwencji. - Wraki aut...

Zamknij
RadioOlsztynTV