Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Aktualizacja! Zderzenie samochodu z pojazdem wojskowym. Ranni żołnierze trafili do szpitala

 

Fot. KWP Olsztyn

Dwóch żołnierzy trafiło do szpitala po wypadku na drodze krajowej nr 59 między Giżyckiem a Mrągowem. W Wejdykach w gminie Ryn pojazd wojskowy zderzył się z samochodem osobowym.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta kierująca volkswagenem golfem straciła panowanie nad kierownicą i na łuku drogi uderzyła w bok wojskowego jelcza. Ciężarówka zjechała z drogi po wysokiej skarpie do przydrożnego lasku.

Zderzenie było tak silne, że silnik samochodu osobowego wypadł na pobocze, a przód maski jest porozrzucany po jezdni. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi

– powiedziała st. asp. Iwona Chruścińska z giżyckiej policji.

00:00 / 00:00

Kierowca wojskowej ciężarówki i jadący z nim żołnierz zostali zabrani na konsultacje do szpitala w Giżycku. Kobiecie kierującej samochodem osobowym i jej pasażerce nic się nie stało.

Droga krajowa nr 59 była zablokowana i kierowcy musieli korzystać z objazdu. Przed godz. 15.00 został tam przywrócony normalny ruch.

Aktualizacja:

  • Godzina 20.50 – W  miejscowości rozpoczęło się wciąganie na drogę wojskowej ciężarówki. Przypomnijmy: po wypadku droga krajowa nr 59 była zablokowana i kierowcy musieli korzystać z objazdu. Przed godz. 15.00 został tam przywrócony normalny ruch. W tym czasie na miejsce skierowano wojskowe służby techniczne, które przed godz. 21.00 rozpoczęły wyciąganie pojazdu. W tej chwili droga w tym miejscu jest całkowicie zablokowana a cała operacja potrwa około 2,5 godziny
  • Godzina 21.25 – Służby pracujące na miejscu częściowo przywróciły ruch. Regulowany jest teraz wahadłowo ale nie wykluczone, że chwilami, droga ponownie może być zamykana.
  • Godzina 22.05 – Wojskowe służby techniczne zakończyły działania w Wejdykach.  Uszkodzona ciężarówka została wyciągnięta z przydrożnego lasku, gdzie zjechała z wysokiej skarpy. Droga krajowa nr 59 jest już całkowicie przejezdna.

 

Autor: K. Kantor/ L.Tekielski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy/M. Rutynowski/L.Tekielski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, Giżycko
Od początku roku zginęło prawie 2 tysiące osób. Dziś Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Obchodzony jest z inicjatywy Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Co roku Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych przypada w...

Zamknij
RadioOlsztynTV