Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym na DK59. Trzy osoby ranne

Fot. OSP Piecki

W środę rano doszło do groźnego wypadku na drodze krajowej nr 59 na trasie Mrągowo – Piecki. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala.

Jak informuje policja, w okolicy skrzyżowania Wierzbowo – Krzywe doszło do zderzenia samochodu osobowego kia z pojazdem ciężarowym scania. Z relacji świadka zdarzenia wynika, że kierująca samochodem kia na łuku drogi straciła panowanie nad autem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z samochodem ciężarowym.

24-letnia kierująca, mieszkanka powiatu mrągowskiego, w poważnym stanie została przewieziona do szpitala. Do szpitala przetransportowani zostali również pasażerowie – chłopcy w wieku 13 i 15 lat. Ich obrażenia nie zagrażają życiu. Kierujący pojazdem ciężarowym, 33-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego, nie doznał poważnych obrażeń.

Droga byłat zablokowana. Policjanci zorganizowali objazd: od Mrągowa przez miejscowość Krzywe, od Piecek przez miejscowość Wierzbowo.

Trudne warunki na drogach

W całym regionie temperatura jest poniżej zera i po nocnych opadach śniegu trzeba uważać – szczególnie na drogach mniej uczęszczanych, ale także w miastach – na bocznych i osiedlowych ulicach.

Na trasach krajowych i wojewódzkich w regionie wciąż pracują pługo-piaskarki. Jak informują służby drogowe, lokalna śliskość może występować w okolicach Kowali Oleckich i Gołdapi na trasie krajowej nr 65. Synoptycy ostrzegają też przed wiatrem. Już mocno wieje, a w porywach może osiągać prędkość do 75 km/h.

Fot. KPP Mrągowo

Fot. OSP Piecki

Redakcja: A. Niebojewska

Powrót zimy w regionie. Spadł śnieg, jest ślisko i wietrznie

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, zima, ślisko
Powrót zimy w regionie. Spadł śnieg, jest ślisko i wietrznie

W województwie warmińsko-mazurskim w nocy spadł śnieg, a że temperatura w wielu regionach spadła poniżej zera śliskie są drogi i chodniki. Meteorolodzy ostrzegają, że w północnych...

Zamknij
RadioOlsztynTV