Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powrót zimy w regionie. Spadł śnieg, jest ślisko i wietrznie

Fot. A. Niebojewska

W województwie warmińsko-mazurskim w nocy spadł śnieg, a że temperatura w wielu regionach spadła poniżej zera śliskie są drogi i chodniki. Meteorolodzy ostrzegają, że w północnych i wschodnich powiatach regionu może też silniej wiać do 75 kilometrów na godzinę.

Dziś rano wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie w regionie są przejezdne, ale pracują na nich pługopiaskarki – poinformowali dyżurni służb drogowych. Na drogach krajowych jest ich 30, na drogach wojewódzkich 47.

Drogi krajowe są w większości czarne mokre ale w okolicach Kowali Oleckich i Gołdapi na drodze nr 65 może występować lokalna śliskość.

W całym regionie temperatura spadła poniżej zera. Najchłodniej, bo do -5 było w okolicach Ostródy, w Nidzicy -3. To sprawiło, że po wieczornych, miejscami intensywnych opadach deszczu ze śniegiem i śniegu śliskie są chodniki, czy drogi osiedlowe. W wielu miejscach, np. w Olsztynie, zrobiło się biało.

Służby meteorologiczne ostrzegają, że w północnych powiatach regionu może występować silny wiatr, który w porywach będzie osiągać 75 kilometrów na godzinę. Ostrzeżenie wydano dla powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, Elbląga i elbląskiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, oleckiego i węgorzewskiego. Ostrzeżenia obowiązują do godziny 15.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, śnieg, ślisko
Lód na drogach i chodnikach. Jest ostrzeżenie

Synoptycy wydali ostrzeżenie I stopnia o oblodzeniu nawierzchni dla województwa warmińsko-mazurskiego. Gołoledź ominie tylko wschodnie powiaty regionu. Jak powiedział dyżurny synoptyk biura prognoz w Białymstoku Mateusz...

Zamknij
RadioOlsztynTV