Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbliża się gala wręczenia nagrody TUUS. Kto zostanie jej laureatem?

Fot. A.Pastuszka

Z okazji Dni Papieskich, po raz czternasty, biskup elbląski Jacek Jezierski wręczy nagrodę TUUS. Jest ona elbląskim odpowiednikiem ogólnopolskiego wyróżnienia „Totus” za działania na rzecz innych zgodne z duchem nauczania papieża Jana Pawła II. Nazwisko lub nazwa tegorocznego laureata zostanie ogłoszone podczas Gali Dni Papieskich 21 października.

TUUS przyznawany jest altruistom, tym, którzy z przekonania i potrzeby pomagają innym, są wrażliwi na krzywdę, cierpienie czy biedę. Trzeba zauważać ludzi, instytucje czy stowarzyszenia prowadzące działalność dobroczynną czy humanitarną

– wyjaśnia biskup elbląski Jacek Jezierski.

O przyznaniu tej honorowej nagrody decyduje kapituła złożona z przedstawicieli Kościoła i osób wybranych przez prezydenta Elbląga. Nagroda TUUS przyznawana jest od 2007 roku. Pierwszym laureatem był Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN.

Na uroczystość i towarzyszący jej koncert można już odbierać bezpłatne wejściówki. Są one dostępne w urzędzie miejskim, departamencie kultury na starym rynku i na lodowisku Helena.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nagroda, Dni Papieskie, wejściówki, kościół katolicki, biskup elbląski
Wyjątkowy konkurs na urodziny Olsztyna. Przyda się wiedza na temat historii miasta

Z okazji 668. urodzin Olsztyna Miejski Ośrodek Kultury organizuje konkurs wiedzy o mieście, w którym główną nagrodą będzie 3 tys. zł. Pasjonaci lokalnej historii mogą nadsyłać...

Zamknij
RadioOlsztynTV