Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Caritas zbiera żywność. Produkty trafią na wigilijny stół

Po godzinie 15 rozpocznie się dwudniowa zbiórka żywności organizowana przez Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi. Wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu.

Z tych produktów najuboższe rodziny oraz placówki Caritas świadczące pomoc potrzebującym będą mogły przygotować świąteczne posiłki – powiedziała Krystyna Kucewicz z Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

00:00 / 00:00

Poprzez prosty gest możemy pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami – dodała Krystyna Kucewicz.

Akcja odbędzie się w Olsztynie, Nidzicy, Ornecie, Pieckach, Olsztynku, Bartoszycach, Lidzbarku Warmińskim, Kętrzynie, Wielbarku, Jezioranach, Stawigudzie, Barczewie i Miłakowie.

Wolontariuszy będzie można spotkać przede wszystkim w sieci sklepów Biedronka, Lidl, Netto, Carrefour, Lewiatan, ale i w innych, mniejszych sklepach sieciowych i prywatnych. Dary można także przynieść osobiście do placówek Caritas w regionie. Zbiórka w sklepach potrwa dwa dni. W piątek od ok. 15 do 18-19, a w sobotę od 10 do 18-19.

Tylko w Olsztynie do siedziby Caritas Archidiecezji Warmińskiej na kolację wigilijną przychodzi ok. 400 samotnych i bezdomnych.

Autor: A. Minkiewicz-Zaremba / D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zbiórka żywności
Niemal 17 ton żywności zebrano podczas świątecznej zbiórki w regionie

Niemal 17 ton żywności zebrano w miniony weekend w kilkudziesięciu miejscowościach regionu. W zbiórkę zaangażowanych było około 1,5 tysiąca wolontariuszy, a mieszkańcy regionu pokazali, że mają...

Zamknij
RadioOlsztynTV