Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbigniew Babalski o zmianach w ARIMR

Zbigniew Babalski (Prawo i Sprawiedliwość) – wiceminister rolnictwa. Fot. Łukasz Węglewski

Powstanie nowej instytucji rolnej wpłynie na zadania Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Obecnie jest to największa agencja płatnicza w Europie.

Po zapowiadanej reformie jeszcze zwiększy zakres swoich działań. – Chodzi o kolejne zadania finansowe realizowane w ramach Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej. Związane są na przykład z niwelowaniem skutków rosyjskiego embarga czy poprawą sytuacji na rynku mleka czy mięsa. – wylicza wiceszef ministerstwa rolnictwa Zbigniew Babalski.

00:00 / 00:00

– Od lipca ARIMR ma być jedyną instytucją wypłacającą środki na rzecz rozwoju rolnictwa. Podmiot realizujący takie zadania musi spełnić wiele wymogów. – wskazuje Waldemar Sochaczewski z departamentu rynków rolnych resortu rolnictwa.

00:00 / 00:00

Oprócz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Polsce funkcjonować będzie także Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Ma on zastąpić funkcjonujące Agencje: Rynku Rolnego i Nieruchomości Rolnych.

(IAR/karp/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, ARiMR, Zbigniew Babalski, refomra
Marcin Kazimierczuk: Agencja ma wiele programów adresowanych do rolników

Już tylko 9 dni zostało rolnikom z Warmii i Mazur, poszkodowanym na skutek działania klęsk żywiołowych, na składanie wniosków o refundację – przypomniał gość Porannych Pytań...

Zamknij
RadioOlsztynTV