Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbadaj się i wygraj nagrody. Rusza loteria promująca program Profilaktyka 40 PLUS

Ministerstwo Zdrowia uruchamia loterię, która ma promować program Profilaktyka 40 PLUS. W tym programie każdy, kto ukończył 40 lat, może wykonać całe spektrum badań. 

Badania przede wszystkim są nakierowane na określenie ryzyka wystąpienia najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych. W minionym roku w regionie z tego programu skorzystało ponad 23 tysiące osób. Aby nakłonić kolejne osoby do badań, rusza loteria. Co zrobić, żeby wziąć w niej udział? O tym rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Żeby wziąć udział w loterii należy do końca maja przystąpić do programu Profilaktyka 40 PLUS – wypełnić ankietę, zapisać się na badania i je zrealizować.

00:00 / 00:00

Po wykonaniu badań trzeba jeszcze zgłosić to do loterii, np. za pomocą Internetowego Konta Pacjenta. Do wygrania są m.in. rowery, bieżnia domowa, smartwatche czy karty podarunkowe. Pula nagród to 3 i pół mln zł, a pierwsze losowanie już 15 lutego.

Więcej informacji o programie i loterii na stronach: gov.pl/profilaktyka, podajdalejzdrowie.pl.

Fot. Ministerstwo Zdrowia

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, badania, loteria
Zamienili narkotyki i alkohol na e-papierosy. Rusza kampania edukacyjna

Dzieci i młodzież palą papierosy i ich elektroniczne odpowiedniki. Problem jest duży i wciąż rośnie. Ministerstwo Zdrowia rusza z kampanią edukacyjną. Ma ona uświadomić skalę zjawiska...

Zamknij
RadioOlsztynTV