Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zawieszony dyrektor wrócił do pracy

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wieliczkach koło Olecka wrócił do pracy. Przez 3 miesiące był zawieszony w pełnieniu obowiązków z powodu oskarżeń o stosowanie przemocy wobec uczniów.

O sprawie dyrektora z Wieliczek Radio Olsztyn informowało w audycji Śliska Sprawa na początku listopada ubiegłego roku. Już wtedy dyrektor Piotr Andrzejewski utrzymywał, że zarzuty wobec niego są nieprawdziwe, a za wszystkim stoi zwolniona przez niego dyscyplinarnie nauczycielka. Piotr Andrzejewski został zawieszony w wykonywaniu obowiązków dyrektora pod koniec października ubiegłego roku. Była to reakcja władz gminy na zarzuty jednej z byłych nauczycielek i kilkorga rodziców. Twierdzili oni, że dyrektor bije uczniów.

Sprawa trafiła do prokuratury i kuratorium oświaty. To ostatnie stwierdziło, że nie ma podstaw do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego. Zastępca wójta uznał więc, że prokuratura miała wystarczająco dużo czasu, żeby również zbadać sprawę i chociaż nie zakończyła jeszcze postępowania, przywrócił dyrektora na stanowisko.

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, dyrektor, kuratorium
lekcja w szkole, fot. Radio Olsztyn. jpg
Czy dyrektor bił uczniów?

Dyrektor szkoły podstawowej w Wieliczkach koło Olecka nadal jest zawieszony, a prokuratura wciąż prowadzi postępowanie wyjaśniające w jego sprawie. Rodzice kilkorga uczniów twierdzą, że dyrektor bił...

Zamknij
RadioOlsztynTV