Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zawieszono infolinię dla pacjentów onkologicznych i ich rodzin

Infolinia onkologiczna funkcjonowała krótko

Tak szybko jak powstała – równie szybko została zawieszona. Infolinia zarządzana przez prywatna firmę z sektora medycznego miała nie tylko służyć wiedzą z zakresu medycyny, ale także oferować wsparcie psychologiczne.

Niestety projekt się nie powiódł, a potrzeba takiego wsparcia pozostała. Bo jak mówią chociażby olsztyńskie Amazonki – osoby, które z dnia na dzień dowiadują się o raku nie wiedzą co dalej robić, a przyszłość maluje im się wyłącznie w czarnych kolorach.

W walce z rakiem kluczowe jest pozytywne nastawienie. Jednak gdy w życiu naszej rodziny pojawia się nowotwór często trudno o optymizm. Np. rodzice nie wiedzą jak o chorobie rozmawiać z dziećmi i czy pokazywać im swoje emocje. I tu z pomocą mogłaby przyjść infolinia, której potrzebę uruchomienia widzą także lekarze onkolodzy i hematolodzy.

Na razie jednak mimo licznych postulatów – planów uruchomienia takiej infolinii nie ma.

Autorka: I.Malewska
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie na liście uczelni, które dostaną środki na programy kształcenia

Dziesięć uczelni, wśród nich Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, dostanie dodatkowe 357 milionów złotych na programy kształcenia zgodne z potrzebami gospodarczo-społecznymi. Wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV