Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie na liście uczelni, które dostaną środki na programy kształcenia

Inauguracja roku akademickiego na UWM

Dziesięć uczelni, wśród nich Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, dostanie dodatkowe 357 milionów złotych na programy kształcenia zgodne z potrzebami gospodarczo-społecznymi.

Wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa Jarosław Gowin ogłosił wyniki konkursu na Zintegrowane Programy Uczelni przeprowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.  Wyjaśnił, że środki będą przeznaczone m.in. na przygotowanie nowych programów nauczania, poprawę jakości studiów doktoranckich i poprawę systemów zarządzania uczelni.

Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prof. Maciej Chorowski wyjaśnia, że Zintegrowane Programy Uczelni mają poprawić jakość funkcjonowania uczelni, jakość nauczania i prowadzenia badań oraz mają przyczynić się do podniesienia kompetencji kadry akademickiej. Profesor tłumaczy, że są to zintegrowane programy dlatego, że uczelnia wypełniając jeden wniosek, mogła dostać środki pozwalające na prowadzenie działań w wielu obszarach.

Ta część konkursu przeznaczona była tylko dla największych uczelni z najlepszym dorobkiem naukowym. Jarosław Gowin zapewnia jednak, że wszystkie uczelnie, które spełnią określone warunki i są gotowe podnosić jakość badań naukowych, mają szansę na dofinansowane.

Na początku przyszłego roku ministerstwo rozstrzygnie konkursy na Zintegrowane Programy Uczelni dla małych i średnich szkół wyższych. Na wsparcie dla wszystkich typów uczelni w ramach konkursu na Zintegrowane Programy Uczelni resort nauki przeznaczył ponad miliard złotych.

Redakcja: A.Socha/IAR

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Przedsiębiorca z Lubelskiej w Olsztynie skarży się na straty z powodu remontu ulic

Do olsztyńskiego ratusza wpłynęło pierwsze pismo od przedsiębiorcy z ulicy Lubelskiej, w którym skarży się na coraz trudniejszą sytuację firmy związaną z remontami drogowymi na placu...

Zamknij
RadioOlsztynTV