Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zatrzymano mężczyznę, który strzelał ze śrutu do kotki. Zwierzę cudem przeżyło

Operacja uratowała życie postrzelonej kotce. Fot. Giżyckie Stowarzyszenie Brat Kot

Policjanci z Giżycka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad półtoraroczną kotką.

39-latek kilkukrotnie strzelał do zwierzęcia w zamkniętym w garażu. Śrut trafił w głowę oraz tułów półtorarocznej kotki. Zwierzę w stanie ciężkim trafiło do lecznicy weterynaryjnej. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu jedna z pracownic, działającego w Giżycku, Stowarzyszenia „Brat Kot” złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z Ustawy o ochronie zwierząt. Kobieta poinformowała, że do ich fundacji został przywieziony ranny kot prawdopodobnie w wyniku postrzału. Zwierzę w stanie ciężkim trafiło do lecznicy weterynaryjnej. Z opinii lekarza wynika, że kot został postrzelony z wiatrówki. Śrut trafił go trzykrotnie w głowę i dwukrotnie w tułów.

Po kilkudniowym śledztwie w jednej z miejscowości w gminie Ryn zatrzymano 39-latka. Policja zabezpieczyła wiatrówkę. Mężczyzna jest dziś przesłuchiwany.

Jeżeli zostanie mu postawiony zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, to  zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i 10-letni zakaz posiada zwierząt.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za policja

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, policja, zwierzę, ranna, kot, zatrzymanie, ryn, znęcanie się, kotka, strzelba, video, okrucieństwo
Właściciel sklepu w Węgorzewie okradziony na 1800 złotych. Oszuści użyli metody „na terminal”

W Elblągu oszuści właśnie zaatakowali metodą "na wnuczka", zaś w Węgorzewie zastosowali metodę "na terminal". Jak powiedział Radiu Olsztyn rzecznik warmińsko-mazurskiej policji komisarz Krzysztof Wasyńczuk, do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV